Kot so sporočili iz Snage, bo aprila povprečni strošek ravnanja z odpadki na gospodinjstvo za deset odstotkov oziroma za evro in pol nižji. Povprečna cena na gospodinjstvo v letu 2013 je bila 9,85 evra, načrtovana cena za 2014 pa je 8,16 evra.
Na novinarski konferenci v Ljubljani je direktor Snage Janko Kramžar pojasnil, da so na dveh področjih ugotovili odstopanja, na katera so odreagirali. Spremenili sta se ceni odlaganja odpadkov in obdelave odpadkov. "Ena se značilno znižuje, ena nekoliko zvišuje, v povprečju pa se bo račun znižal. Skupen rezultat je, da bodo naši uporabniki plačevali v povprečju za 10 odstotkov nižjo ceno," je poudaril in dodal, da se tem se vračajo na zneske pred letom 2012.

Izpostavil je tudi, da prihaja do bistvene spremembe pri bančnih jamstvih. Za deponijo Barje so bila jamstva namenjena za pokrivanje stroškov za čas po zaprtju deponije. "Sedaj ko gradimo Regijski center za predelavo odpadkov pa pridobivamo novo okoljevarstveno dovoljenje, ki na novo definira tudi finančna jamstva za deponijo. Po novih izračunih je ocenjeno, da teh sredstev ne bo potrebno toliko, kot so kazali prvi izračuni," je še dodal Kramžar.
Iz Snage so še sporočili, da bodo gospodinjstva na območju Snage za ravnanje z odpadki še naprej plačevala bistveno manj kot povprečno gospodinjstvo v Sloveniji. Povprečni letni strošek na gospodinjstvo v Sloveniji namreč znaša 150 evrov, na območju Snage pa je povprečni strošek na gospodinjstvo 115 evrov na leto.
Nekaj novosti na spletni strani
Da bo ravnanje z odpadki za uporabnika še bolj enostavno, so pripravili novo spletno aplikacijo Moji odvozi, ki omogoča ogled in tiskanje individualnega koledarja odvozov. Aplikacija ponuja tudi ureditev brezplačnega SMS-opomnika, ki uporabnika dan pred praznjenjem posameznega zabojnika opozori na odvoz.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.