Makedonska vojska je sicer včeraj sprožila novo ofenzivo proti preostalim oporiščem albanskih skrajnežev na severu države vzdolž meje s Kosovom. Makedonske sile so uporabljale minomete, oklepnike in helikopterje, s katerimi so raketirali območje v bližini vasi Gračane, ki leži slabih deset kilometrov severozahodno od Skopja. Tudi 15 kilometrov od Skopja, v bližini vasi Kučkovo, je prišlo do spopadov. Makedonski policisti, ki imajo položaje v Kučkovem, so zatrdili, da so civilisti Gračane zapustili, še preden se je začel makedonski napad.
Na drugi strani pa je mednarodna skupnost začela z diplomatsko ofenzivo. Visoki predstavnik Evropske unije za skupno zunanjo in varnostno politiko Javier Solana skuša prepričati makedonsko vlado, naj se ta čimprej začne pogajati s predstavniki albanskih parlamentarnih strank za izboljšanje položaja albanske manjšine v Makedoniji.
Albanski uporniki so preko svojega predstavnika zatrdili, da nasprotujejo spreminjanju meja in da priznavajo suverenost Makedonije. Trdijo pa, da bodo s spopadi nadaljevali, dokler makedonska vlada ne prizna Albancev za drugi enakopravni narod v državi. Mirovne enote Kfor so na jug Kosova poslale še 400 novih vojakov, ki naj bi nadzorovali kosovsko-makedonsko mejo.
Glavna tožilka Mednarodnega sodišča za vojne zločine na ozemlju nekdanje Jugoslavije v Haagu Carla Del Ponte je izjavila, da bo v Makedonijo poslala preiskovalce sodišča, ki naj bi ugotovili, ali so bili v spopadih med albanskimi skrajneži in makedonskimi enotami storjeni vojni zločini.