
Več sto tisoč ljubiteljev tehno glasbe je z glasnimi žvižgi ob 14. uri v Berlinu označilo začetek 15. Parade ljubezni, na kateri so v več kilometrov dolgi povorki in ob doneči glasbi iz zvočnikov na 26 tovornjakih rajali navdušeni mladci in pomanjkljivo oblečene mladenke. Prireditelji so prizorišče letos prvič ogradili s 4,6 kilometra dolgo zaščitno mrežo, v povorki pa so se udeleženci predstavili v pomanjkljivih in barvitih oblačilih, različnih dodatkih in živobarvnih lasuljah.
Vse do leta 2001 si organizatorji niso belili las z zaslužkom, saj je bila Parada ljubezni organizirana kot politična demonstracija. Stroške čiščenja, predvsem ogromnega kupa odpadkov, je prevzelo mesto. Organizatorji pa so na paradi zgolj služili s prodajo zgoščenk, majic, piščalk in licenc za prodajo pijače in hrane. Leta 2001 je nemško ustavno sodišče odločilo, da je Parada ljubezni vendarle komercialna prireditev. Stroške v višini 1,5 milijona evrov so morali tako pokriti organizatorji sami. Letos jim je na pomoč priskočil Berlinski sejem, ki se je vključil v organizacijo prireditve in je tudi prevzel tretjino stroškov.

Začetki parade segajo v leto 1989, ko je štiri mesece pred padcem Berlinskega zidu DJ Dr. Motte v zahodnem delu Berlina pozval h glasbeni demonstraciji za strpnost, spoštovanje in razumevanje med narodi. Prvo leto se je zbralo le 150 ljubiteljev elektronske glasbe, zvočniki pa so doneli zgolj z enega tovornjaka. V njenih najboljših časih se je na Paradi ljubezni v Berlinu zbralo več kot milijon raverjev z vsega sveta, glasbo pa so uradno vrteli na 50 tovornjakih.
Leta 1996 se je parada preselila v Tiergarten v bližini nemškega parlamenta. Vsakič se v dveh skupinah v popoldanskih urah z Ernest-Reuter Platza in Brandenburških vrat vzdolž Ceste 17. junij na glasbeno pot odpravijo tovornjaki, opremljeni z zvočniki in plesalci, spremljajo pa jih ljubitelji techno glasbe. Zaključna prireditev poteka pred Stebrom zmage. Letos se je začela prav z nastopom slovenskega Dj Umeka. Malo pred polnočjo se rajanje na berlinskih ulicah uradno konča, raverji pa se odpravijo na zabave po klubih, ki jih je v nemški prestolnici na pretek.

Od leta 2000 Parado ljubezni organizirajo tudi v drugih državah - Avstriji, Veliki Britaniji, Južnoafriški republiki in Mehiki.

Na letošnji paradi so skupaj z nemškim Rdečim križem zbirali tudi prostovoljne prispevke za obnovo Iraka.