Upravno sodišče je zavrnilo tožbo premierja, ki opravlja tekoče posle, Janeza Janše zoper že razvpito poročilo Komisije za preprečevanje korupcije (KPK), za katerega je trdil, da je poseglo v njegove človekove pravice in temeljne svoboščine. Sodišče je ugotovilo, so bile v postopku spoštovane vse v zakonu o integriteti in preprečevanju korupcije zahtevane postopkovne določbe.
Upravno sodišče je sodbo, ki so jo izdali 11. marca, objavilo na svoji spletni strani. Obema strankama je bila sodba vročena danes.
Janšev zastopnik Franci Matoz je že napovedal pritožbo. "Glede na dejstvo, da je sodba pomanjkljiva in po našem mnenju nepravilna, bomo zoper to sodbo vložili pritožbo," je dejal.
Sodišče nadaljuje tudi obravnavo tožbe ljubljanskega župana Zorana Jankovića. S sprejeto odločitvijo bodo prav tako seznanili medije in jo objavili na spletni strani.
Še ena zavrnitev
Janša je sicer preko svojega odvetnika vložil tudi predlog za zadržanje zaključnega poročila protikorupcijske komisije, a sta ga najprej upravno, nato pa še vrhovno sodišče prav tako zavrnila.
Protikorupcijska komisija ob takšnih razpletih zadev poudarja, da je v dobrih dveh mesecih od objave poročila to že peta sodna odločitev. "Vseh pet sklepov oziroma sodb je bilo za pritožnika Ivana Janeza Janšo oziroma Zorana Jankovića neuspešnih. Zato komisija spet izraža upanje, da se bodo pravno in dejansko neutemeljeni poskusi diskreditacije Zaključnega poročila in same komisije zmanjšali in da bodo zavezanci ter z njimi povezane osebe upoštevali sodne odločitve. Obenem pa je to tudi sporočilo, da je čas, da se razprava osredotoči na vsebinske probleme in ukrepe na tem področju, ne pa na politično problematiziranje in napade na institucije pravne države."
KOMENTARJI (380)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.