
Primer Natasche Kampusch spet razburja Avstrijo. Izkazalo se je namreč, da je scenarij, po katerem je nekdanji prvi preiskovalec primera Franz Kröll storil samomor, le malo verjeten.
Kröll je bil tisti, ki ni nikoli verjel, da je bil Wolfgang Priklopil edini ugrabitelj Natasche Kampusch, ki je v ujetništvu preživela 10 let.
Kljub temu so preiskavo o primeru kasneje zaprli, Priklopila, ki je, ko je Natascha pobegnila, storil samomor, pa razglasili za edinega storilca.
Nekaj tednov potem je bil Kröll najden mrtev. Uradna razlaga je bila, da se je, sredi epizode depresije, ustrelil z orožjem starejše izdelave.
Temu številni niso verjeli, saj je le nekaj dni prej dejal, da ima primer razsežnosti primera Lucona, on pa da je tik pred tem, da obelodani krivce.
Lucona je bila tovorna ladja, katere eksplozija je v osemdesetih letih v Avstriji povzročila velik politični škandal, ki je odnesel 16 visokih politikov in državnih uradnikov.
Da njegov brat ni storil samomora, ampak je bil na pobudo ljudi, ki bi jih lahko razkril, likvidiran, je javnost že takoj po njegovi smrti prepričeval njegov brat Karl Kröll.
Da Kröllova smrt ni bila samomor pa zdaj meni tudi Peter Leinzinger, direktor graškega instituta za sodno medicino. Ta je analiziral dokaze in prišel do zaključka, ki so ga prejšnji preiskovalci spregledali. Da namreč rekonstrukcija kaže, da se je Kröll, medtem ko je orožje držal v desni roki, ustrelil v levo sence, kar pa je skoraj neverjetno. Ali bodo novi dokazi odprli novo preiskavo, še ni znano.
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.