V središču Aten je kakih 2000 upokojencev in še 1000 bivših delavcev v ladjedelnicah zahtevalo prejemke, ki jim jih vlada ni izplačala že več mesecev. Do parlamenta se je z njimi podalo še več ljudi, ki nasprotujejo načrtovani pretvorbi začasnega kriznega davka na premoženje – tega je vlada Grkom zaračunala skupaj z elektriko in s tem vzbudila glasno ogorčenje – v stalni davek.
Vlada z novim davkom ne bi prizanesla nikomur, zaradi česar je v Atene na proteste z vse države pripotovalo tudi ogromno invalidov, številni a vozičkih in z berglami. "Govori se, da bi lahko našo podporo, ki že tako ne zadošča za pokritje naših dnevnih potreb, prvič zmanjšali," je ob tem izpostavil sekretar nacionalnega združenja slepih Panagiotis Markostamos. Parlament naj bi sicer o novem davku odločal prihodnji teden.
Prihodnji teden v Atenah znova pričakujejo tudi predstavnike trojke – Evropske komisije, Evropske centralne banke in Mednarodnega denarnega sklada. Ti naj bi znova preverili napredek Grčije na poti reform, ki jih država mora izvajati v zameno za finančno pomoč.
Za 6. november so grški sindikati sicer napovedali 24-urno stavko. Z njo želijo predvsem nasprotovati vladnim načrtom zmanjšanja državne podpore in ukinjanju delovnih mest v javnem sektorju.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.