Na sestanku, ki sta se ga udeležila direktor slovenske policije Marko Pogorevc in namestnik hrvaškega ministra Vladimir Faber, zadolžen za policijo, so se dogovorili, da si bosta slovenska in hrvaška policija redno izmenjavali informacije o ilegalnih kanalih prehoda ilegalcev vzdolž meje ter da bodo mejne policijske patrulje delovale usklajeno.
Slovenska policija se je zavezala, da bo hrvaškim kolegom pomagala pri usposabljanju in uporabi sodobnih tehničnih sredstev za preprečevanje prihodov ilegalnih migrantov. Hrvaška policija pa se je zavezala, da bo okrepila obmejne patrulje na območju Ormoža in Ljutomera, kjer v Slovenijo prihaja največje število ilegalnih migrantov.
Faber in Pogorevc sta na novinarski konferenci ocenila, da prizadevanja slovenske in hrvaške policije ne morejo biti dovolj za preprečevanje prihodov ilegalnih migrantov, temveč je potreben skupen pritisk na policiji v ZRJ in BiH. Poseben problem, kot sta dejala, predstavlja liberalni vizni režim, ki ga ima BiH za migrante z Bližnjega Vzhoda in ZRJ za migrante iz Kitajske. Največje število migrantov v lanskem letu na Hrvaškem oziroma Slovenijo je prišlo prek sarajevskega oziroma beograjskega letališča.
Po besedah direktorja slovenske policije Marka Pogorevca so lani v Sloveniji prijeli 30.000 ilegalnih migrantov, od tega jih je 20.000 v Slovenijo prišlo s Hrvaške. Najve čje število ilegalnih migrantov prihaja iz Irana, Romunije in Turčije. Poseben problem, kot je dejal Pogorevc, predstavljajo migranti iz Turčije, ki v BiH ne potrebujejo vizumov.
Namestnik hrvaškega ministra Faber, zadolžen za policijo, je poudaril, da so na Hrvaškem v zadnjih treh mesecih v primerjavi z lanskim letom zabeležili porast ilegalnih migrantov za sto odstotkov. Hrvaška policija ima, kot je dejal, tudi velik problem z namestitvijo ilegalnih migrantov, saj imajo na Hrvaškem le en center za njihovo namestitev.