"V dvanajstih letih treniranja twirlinga sem dobil kup negativnih komentarjev, malo morje jih je bilo. Včasih sem slišal, kako so vrstniki za menoj kričali razne zbadljivke, vendar je ljubezen do športa večja in močnejša od katerega koli negativnega komentarja," je za naš portal povedal Tim in dodal, da so se njegovemu talentu čudili tudi sokrajani, ki očitno sploh niso vedeli, s čim se ukvarja: "Bili so šokirani, ko so me videli na televiziji. Upam da bom povečal prepoznavnost twirlinga, saj je res čudovit šport, ki zahteva veliko moči, koncentracije in volje."
Družbene stebre je treba porušiti
Tim si prizadeva, da bi s svojim nastopom v šovu Slovenija ima talent, dosegel, da bi več ljudi spoštovalo športnike kot take in jih ne omejevali glede na spol. "Hočem pokazati predvsem, da šport ne pozna spola. To so družbeni stebri, ki uravnavajo, kaj je za fante in kaj za punce. In te stebre je treba podreti. Hočem pokazati svojo strast do tega športa in pokazati vse, kar znam. Za twirling želim navdušiti čim več mladih, sploh zato ker ni tako preprosto kot bi si sprva mislili."
Twiriling timu pomeni vse v življenju, pravi, da je to način življenja. "Navajen sem, da se ob sobotah in nedeljah zbujam zgodaj in sem že ob osmih zjutraj v telovadnici. Je pa twirling res poseben, ker s plesom lahko izražaš kakršne koli občutke. Tudi, če sem slabe volje, grem iz treninga vedno nasmejan in dobre volje. Pri twirlingu nikoli ne moreš biti popoln, ker je vedno nek nov trik, ki ga lahko narediš in vedno se lahko naučiš nekaj novega."
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.