Starost: 42 let
Izobrazba/zaposlitev: proizvajalka gastronomskih izdelkov s čiliji
Moto: Kar delaš, delaj s srcem
Kdaj si se prvič 'srečala' s kuhalnico? Opiši izkušnjo.
Pri treh letih sem se prvič srečala s kuhalnico, ko sem jo dobila po riti. Hec! Bilo je v osnovni šoli, ko sem se lotila peke peciva: dva različna testa, marmelada in čokolada. Bilo je božično pecivo in izpadlo je super!
Kdo te je navdihnil za kuhanje: šovi ali mama, babica ... Nekdo od družinskih članov?
Najprej oma in mama v kuhinji, potem oče za žar in ribe, kasneje tudi partner Žiga, ki me je največ naučil, od tehnik do mešanja sestavin in kako se zabavati v kuhinji, hkrati pa mora uživati v jedu tudi tisti, ki jo poskusi.
Katera je bila tvoja prva kuharska mojstrovina in kdo jo je prvi poskusil?
To je bil neke vrste afriški lonec, poln začimb in ostalih sestavin. Poskusili pa sta jo obe babici. Ob pogledu na krožnik sta bili sicer v dvomih, kaj zdaj to sploh je, če bo to sploh za pojest, ampak ko sta poskusili, sta bili zadovoljni, jaz pa tudi.
Največji eksperiment, ki si ga izvedela v kuhinji? Si kdaj poskušala z mešanjem poljubnih sestavin in ustvarjanjem lastne recepture po svojem občutku in kakšen je bil končni rezultat?
A) Goleno jagenjčka v oljčnem olju s timijanom in česnom, za 48 ur v pokrito posodo v zastekljen atrij sredi poletja. Zadeva se je super “razpadla” in imela noro dober okus. B) Skoraj vedno to počnem, da nekaj spremenim.
Bi rekela, da si v kuhinji urejena in se držiš posodic, meric in postopkov ali vlada popoln kaos?
Držim se tega, da je najbolje imeti sestavine pripravljene in da se jih po poteku recepta dodaja, termično obdeluje, da so sestavine v bližini in ne da “letam” po kuhinji gor in dol.
Ali raje kuhaš ali pečeš? Zakaj?
Raje kuham. So pa tudi dnevi, ko me prime in enostavno moram nekaj speči.
Slano ali sladko? Zakaj?
Raje imam vse druge okuse kot samo sladko. Če je pa že sladko, pa mora biti zraven nekaj svežine, grenkega ali kislega.
Zakaj in katera je tvoja najljubša kuharska specialiteta, za katero upaš priseči, da bi sezula tudi naše sodnike?
Dvobarvni ravioli, polnjeni s cefranim govejim repov in radičem ter v pečici pečenim česnom, v reducirani omaki, kjer se je pet ur v pečici kuhal goveji rep in peno iz hrena ter smetane.
![Mojca Kravina](https://images.24ur.com/media/images/884xX/Feb2020/470fc180a8_62386648.jpg?v=d41d)
Koliko časa na dan/teden preživiš v kuhinji?
Če odštejem kuhanje pekočih omak, kuham za “domače potrebe” približno uro in pol do dve na dan.
Tvoje najljubše in najmanj ljubo kuharsko opravilo, česa res ne maraš?
Najljubše mi je sekljanje in dodajanje začimb, ne maram pa, če se mi nekaj “popa” po delovni površini ali pa čiščenje velikih loncev.
S čim nameravaš navdušiti naše sodnike?
S polnimi okusi jedi. Če bo le možnost imeti kakšen svež čili, pa tudi s pikantnostjo, ki je lahko prijetna, se razvije postopoma in ne “ubije” jedi.
Se ti zdi, da bo v MasterChefu težko?
Zdi se mi, da bo ena cela mavrica občutkov, od težavnosti, do hitrega premišljevanja, kreativnosti, iznajdljivosti, vzponov in padcev. Upam, da slednjih najmanj med vsemi.
Katerega od naših sodnikov te je najbolj strah in s kom misliš, da boš razvila najboljši odnos? Zakaj?
Strah me ni, imam pa spoštovanje do vsakega od njih in komaj čakam na napotke in kritiko, da lahko nadgrajujem svoje znanje.
Če bi lahko en teden kuhala z enim od sodnikov, koga bi izbrala?
Vsakega od njih bi si “sposodila” za dobra dva dni. Vsak je mojster na svojem področju in če jih že imam tako blizu, bi izkoristila to možnost, da delijo z mano znanje in trike vsi trije.
Kako misliš, da se boš spopadala s stresom pred kamerami?
Če se ne bom takoj onesvetila med svojo pečico in sosednjo pipo za mano, potem bo okej.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.