Zabavni kuharski šov Mali šef Slovenije je po novem na sporedu v soboto ob 20.00 na POP TV. Navijajte za svoje favorite, ki nas bodo iz tedna v teden navduševali s svojimi kuharskimi spretnostmi. Mali junaki se v parih potegujejo za naziv Mali šef Slovenije in za denarno podporo Mercatorja za svojo šolo. Vsaka od njih namreč pripravlja en projekt, ki bo izboljšal njihovo šolsko okolje oziroma počutje učencev. Medtem ko bodo o prvih treh mestih odločali žiranti, bo od vas, dragi bralci in gledalci, odvisna uvrstitev preostalih tekmovalcev. Z nakupom izdelkov z oznako Moje znamke in oznako Mali šef v Mercatorju na računu prejmete kodo in glasujte za šolo po vaši izbiri. |
Prav vsi tekmovalci do sedaj so pokazali, da z njimi v kuhinji ni šale in da se za štedilnikom znajdejo celo bolje kot kakšen odrasel. Vsekakor so lahko zgled svojim sovrstnikom in prepričani smo, da bodo tudi zaradi udeležbe v šovu marsikoga navdušili nad kuhanjem, tako na svoji šoli kot tudi zunaj nje. Kako so na dogajanje na svoji šoli vplivali lanski tekmovalci in kako so šole porabile denarno podporo, preverjamo vzporedno z letošnjim šovom. Kolikšno podporo so prejele šole, ki so sodelovale v lanski sezoni, lahko preverite TUKAJ!
'Pri nas se res rado kuha'
Po OŠ Cirila Kosmača, OŠ Ivana Roba, OŠ Dragomelj ter OŠ Drska smo kontaktirali tudi OŠ Vodice, ki sta ji v lanski sezoni učenki Ela in Zala prikuhali 1.000 evrov za »... izgradnjo plezalne stene. Želimo si tudi dvigalo za invalide ter sodobno urejeno gospodinjsko učilnico, kjer bodo naši učenci z veseljem kulinarično uživali.« Tako so vsaj zapisali ob prijavi. Na šoli sicer v času epidemije vso pozornost posvečajo organizaciji pouka na domu, kljub temu pa so nam prijazno odgovorili na vprašanja.
Kot so pojasnili, denarja zaenkrat še niso porabili, bo pa vsekakor v prvi vrsti porabljen za gospodinjsko učilnico. Ta je trenutno nekoliko 'utrujena', zanimanja za kuhanje pa je veliko, tako da bo obnova prišla še kako prav. Preostali učenci so sodelovanje Ele in Zale v šovu sprejeli z navdušenjem, a kot dodajajo, ne bi mogli z gotovostjo trditi, ali se je zanimanje za kuhanje pri učencih v zadnjem letu kaj povečalo. Dejstvo je namreč, da je že na splošno zanimanja ogromno, posledično imajo zelo polne skupine. »Pri nas se res rado kuha. Učenci imajo to smolo, da gredo v teh letih na izbirni predmet kuhanje samo dvakrat (tako predpisuje ministrstvo). Veliko znanja pa jim lahko prenašam sam, ker sem kar nekaj let učil kuharstvo in gastronomijo na srednji in višji šoli,« za konec še doda vodja šolske prehrane Gregor Bizant.
Sponzorirana vsebina