Korejci se bodo sicer v drugi polovici naslednjega leta pomladili le na svojih uradnih dokumentih, a spremembo kljub temu pozdravljajo. Zaradi drugačne metode štetja let od preostalega dela sveta je namreč občasno zavladala zmeda. S spremembo zakona pa je južnokorejska vlada izpolnila svojo predvolilno obljubo, da bo standardizirala sistem štetja starosti.

Trenutna korejska metoda starosti je namreč drugačna od mednarodne, poleg tega pa tudi v državi uporabljajo dve različni metodi. Pri prvi t. i. metodi korejskega starostnega sistema je vsak otrok ob rojstvu star eno leto, na prvi dan vsakega novega leta pa se starost vseh avtomatsko poviša.
Pri drugi metodi 'prišteta starost', ki je prav tako drugačna od naše, pa se osebi ob rojstvu pripiše starost 0, na prvo novo leto pa se dojenčku prišteje 1 leto. Dodatna leta starosti se prav tako prišteva ob novem letu. Zaradi drugačnega štetja starosti pa Južni Korejci rojstni dan lahko praznujejo dvakrat – na datum, ko so se rodili, nato pa še ob prestopu na novo leto.
Ista oseba hkrati stara 19, 20 in 21 let
Nekateri Južnokorejci že sedaj uporabljajo mednarodno metodo štetja starosti, zaradi neenotnosti pa se v državi pogosto pojavi zmeda. Če podamo primer – na današnji dan oseba, rojena 31. decembra leta 2002, po mednarodnem sistemu štetja 19 let, po korejski metodi prištete starosti 20 let, po korejskem starostnem sistemu pa 21 let.
Kot je še ob sprejetju zakona dejal poslanec Ju Sang Bum, pa bo sprememba zmanjšala tudi nepotrebne stroške, ki nastajajo ob pretvarjanju starosti.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.