O nedeljskem drugem krogu volitev predsednika države poročata tudi internetni strani medijskih hiš CNN in BBC. BBC v članku z naslovom "Slovenian PM wins presidential poll" piše, da Janeza Drnovška, novega levosredinskega predsednika podpira tudi dosedanji predsednik Milan Kučan, ter da Drnovšek že od osamosvojitve obvladuje slovenski politični prostor.
Volitve naj bi po pisanju BBC označevale konec Kučanovega obdobja, ki naj bi ga imeli mnogi v Sloveniji za "očeta nacije", glavni Drnovškovi nalogi na položaju predsednika pa naj bi bili vodenje pogajanj pri vstopanju Slovenije v zvezo Nato in Evropsko unijo. Sicer pa je po pisanju BBC Slovenija najbolj pripravljena kandidatka za članstvo v Unijo, z zdravo ekonomijo, stabilno demokracijo in nizko nezaposlenostjo.
Po pisanju CNN - v članku pod naslovom "Drnovsek set to lead Slovenia" - se je Drnovšek volivkam in volivcem zahvalil za podporo in zaupanje, saj lahko sedaj začnejo novo poglavje v pisanju zgodovine. Tudi CNN piše, da Drnovšek v zadnjem desetletju dominira v slovenskem političnem prostoru, dodajajo pa, da je v zadnjih nekaj letih slabšega zdravja, pred tremi leti pa so mu zaradi raka odstranili ledvico.
Obe medijski hiši pišeta tudi o relativno mirnem in dostojanstvenem odzivu Barbare Brezigar, neodvisne kandidatke s podporo slovenskih desnosredinskih strank, ki je kljub porazu zadovoljna z doseženim rezultatom. Po pisanju CNN je bil glavni slogan kandidatke Barbare Brezigar, da Slovenija potrebuje nove obraze.
Skromna pozornost avstrijskega in italijanskega tiska
V avstrijskem časopisju so volitve v Sloveniji naletele na dokaj skromen odmev, medtem ko večina italijanskih časnikov prenaša vest tiskovne agencije ANSA. Ta ugotavlja, da je favorit Janez Drnovšek moral počakati na zmago do drugega kroga, saj se je Barbara Brezigar v prvem krogu nepričakovano dobro odrezala, kar je znak rasti opozicijskih desnosredinskih strank, ki so jo podpirale.
Konservativni avstrijski časnik Die Presse volitev sploh ne omenja, prav tako tudi ne najbolj brani avstrijski časnik Die Krone. Še največ prostora je slovenskim predsedniškim volitvam namenil Kleine Zeitung, ki izhaja na avstrijskem Koroškem in Štajerskem. Med drugim je izpostavil, da je prvič po osamosvojitvi v Sloveniji prišlo do zamenjave na vrhu države, posebej pa je predstavil tudi slovensko "zgodbo o uspehu". V volilnem boju Drnovška z Barbaro Brezigar, "ki prav tako poudarja konsenz", naj bi se pokazalo, da so "ideološko pozicijski boji med anti- in postkomunisti v Sloveniji sedaj minili".
Obširneje o slovenskih volitvah poroča italijanski dnevnik Il Piccolo iz Trsta, ki ugotavlja, da ima novi slovenski predsednik dobre osebne odnose z italijanskim premierom Silviom Berlusconijem, vendar Drnovšek ni pripravljen popuščati pri vročih temah, kot sta premoženje optantov in zaščita slovenske manjšine v Italiji. Nerad se ozira v preteklost in raje govori o prihodnosti. Vendar je treba včasih, kot meni komentator, najprej zapreti poglavje preteklosti, kot je denimo odprta rana fojb, ki je Milan Kučan ni mogel ali ni želel zaceliti. "Drnovšek, ki se zavzema za pieteto do vseh žrtev vojne, bi lahko napravil korak do bazoviške fojbe, kar bi za Trst pomenilo najpomembnejše dejanje sprave ob zori nove evropske prihodnosti, ki jo bosta Italija in Slovenija delili od leta 2004 dalje," piše Il Piccolo.
Hrvaško časopisje o volitvah predsednika v Sloveniji
Večernji list poudarja, da so Slovenci izvolili Kučanovega naslednika in da je Drnovšek prepričljivo premagal protikandidatko Barbaro Brezigar. Navajajo izjavo Janeza Drnovška da "je zaupanje volivcev zanj obveznost, da kot predsednik države odpre novo poglavje slovenske zgodovine".
Vjesnik poudarja, da na volitvah ni bilo presenečenj in dodaja, da je bila volilna kampanja med prvim in drugim krogom umirjena, brez prepirov in podtikanj. Poudarjajo, da na predsedniških volitvah ni bilo presenečenj in da je novoizvoljenemu predsedniku čestital tudi njegov največji nasprotnik Janez Janša. Dodaja pa še, da bo odhod "zanesljivo legendarnega Milana Kučana" čez dva tedna, ko mu poteče predsedniški mandat, slovesen.
Jutarnji list pod naslovom Janez Drnovšek novi slovenski predsednik, piše, da je Milan Kučan s svojim političnim in državniškim delovanjem izenačil pomembnost predsedniškega mesta s premierskim, čeprav predsednik v slovenskem sistemu nima nikakršne oblasti. Slovenci Kučanov postopen odhod s političnega prizorišča doživljajo izrazito čustveno in da je vprašanje njegovega naslednika ena najpomembnejših političnih tem v Sloveniji. Barbara Brezigar je bila nad rezultatom volitev vidno razočarana, pišejo in dodaja, da se je zanašala na pozitiven odmev temeljne zamisli svoje kampanje, ki je pozivala k novim ljudem v slovenski politiki in še močnejši enotnosti.