O odločitvi upravnega sodišča, ki je postala pravnomočna sredi prejšnjega meseca, je danes poročal časnik Večer. Kot je navedel, je poslanec tako izčrpal vse pravne možnosti, saj so pristojne institucije na vseh ravneh potrdile, da je do akademskega naziva prišel na nelegalen način.
Potem ko je računalniška analiza Ambrožičeve magistrske naloge pokazala, da naj bi poslanec več kot petino vsebine svojega magisterija dobesedno prepisal iz diplomskega dela študentke ljubljanske ekonomske fakultete Klementine Jezeršek, so Ambrožiča septembra 2012 izključili iz stranke Pozitivna Slovenija.
Ugotovitvam je nato novembra istega leta pritrdil tudi senat mariborske pravne fakultete, ki je poslancu odvzel naziv magistra znanosti. Odločitev o odvzemu magisterija je nato potrdil še senat univerze, ki je odločal o Ambrožičevi pritožbi.
Ambrožič je takrat odločitev označil za krivično in napovedal upravni spor. Očitke o prepisovanju že od vsega začetka zavrača in podobnost obeh znanstvenih del pripisuje ozki in slabo raziskani skupni tematiki azbestoze, zaradi česar naj bi se oba avtorja opirala na iste vire.
Po pisanju Večera še vedno ni izključil možnosti, da bi sprožil postopek pred pristojnim evropskim sodiščem. Najprej pa se bo posvetoval s svojim odvetnikom.
KOMENTARJI (23)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.