Zaradi snega, ki je v nedeljo pobelil Slovenijo, so v mariborski bolnišnici obravnavali sedem poškodovancev, ki so se poškodovali zaradi padcev na snegu. Kot so sporočili iz Kliničnega centra v Mariboru, gre večinoma za poškodbe rok in zapestij. Pri padcu oziroma zdrsu se namreč poškodovani poskušajo ujeti na roke, zato si pogosto poškodujejo ravno zapestje.
Z ljubljanske urgence so sporočili, da ne ugotavljajo povečanega števila poškodovancev. Ker je sneg za zdaj še mehek, ni poledice, če pa bo sneženje prešlo v dež, bodo pločniki poledeneli. V tem primeru je pri hoji potrebna posebna previdnost, še posebej na izpostavljenih mestih (mostovi, podhodi, nadvozi in strma stopnišča).
Tudi v šempetrski bolnišnici ne zaznavajo povečanega obiska, ki bi bil povezan z vremenskimi nevšečnostmi. Kot so sporočili, so obravnavali prometno nesrečo s tremi lažje poškodovanimi in en prelom zapestja zaradi padca na snegu. Okrepljenih ekip v urgentnem bloku ne načrtujejo, se bodo pa ravnali glede na aktualne razmere.
Zdravniki poškodovancem svetujejo, da po padcu poiščejo pomoč zdravnika, zlasti če se pojavijo hude bolečine, ki preprečujejo normalno obremenjevanje okončine, ali če mesto poškodbe močno oteče. Prav tako je treba poskrbeti za ustrezno oskrbo rane ali krvavitve.
Če poškodovanca ob padcu hudo zaboli v predelu hrbtenice, je vsak premik takrat zelo nevaren. Mimoidočim, ki takemu poškodovancu z bolečinami v hrbtu želijo pomagati, zdravniki svetujejo, naj ga ne premikajo. Premaknejo ga lahko samo, če je poškodovanca treba umakniti iz nevarne situacije, recimo če leži sredi prometne ulice. V vsakem primeru je treba poklicati reševalce, ki znajo pravilno oskrbeti takšnega poškodovanca.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.