
V tekmi med Švico in Južno Korejo se je igralo na vse ali nič. Zmagovalcu je bila namreč pot med šestast najboljših zagotovljena, usoda poraženca pa je bila odvisna od izida tekme med Francijo in Togom. Ta nazadnje ni bil ugoden za Korejce, ki po predtekmovalnem delu potujejo domov.
Napadalen začetek
Švicarji so tekmo začeli bolje in si, potem ko si je korejska obramba privoščila kar nekaj obramb, v prvih minutah priigrali kar tri priložnosti. Najlepša se jim je ponudila v 10. minuti, ko je Tranquillo Barnetta po hitrem protinapadu streljal natančno, a je bil Li Vung Hoe na mestu. Korejski vratar se je izkazal tudi v 17. minuti, ko je poskušal Alex Frei.
Vodstvo Švice

V 22. minuti si je prvi rumeni karton na tekmi prislužil Ču Joung Park. Prosti strel je s tridesetih metrov izvajal Hakan Yakin, ki je podal Philippu Senderosu v korejski kazenski prostor. Ta je z glavo svoje moštvo popeljal v vodstvo, ki je bilo dobesedno krvavo zasluženo. Prvi strelec na tekmi je namreč z glavo zadel Korejca Dži Čeul Čoja in oba sta zakrvavela. Pet minut kasneje sta se - Korejec z obvezano glavo - spet vrnila v igro.

V 25. minuti je silovito streljal še Frei, Švicarji so napovedi o napadalni igri vzeli resno.
Na drugi strani je poskušal v 28. minuti vratarja Pascala Zuberbühlerja matirati Dži Sung Park, a je žoga visoko nad zgornjo vratnico.
V 34. minuti so Švicarji spet zapretili s prostega strela. Yakin je žogo poslal v kazenski prostor, a so bili nogometaši v rdečih dresih prepočasni.
V 37. minuti je sodnik drugič segel v žep po rumeni karton, pokazal ga je korejski šestici Kim Džin Kjuju. Prosti strel je spet izvajal Yakin, ki je tokrat ekipi priigral strel iz kota. Dve minuti kasneje je Yakin žogo poslal naravnost proti korejskemu golu, sledil je nov kot. 29-letni igralec, eden od dveh Švicarjev, ki si nogometni kruh služita v domovini, zasluži v prvem polčasu vse pohvale.
Po prvem kotu pritisk Korejcev

V 41. minuti so si svoj prvi kot priigrali tudi igralci iz Južne Koreje. V gneči pred švicarskim golom so imeli lepo priložnost, a se niso najbolje znašli. V 43. minuti je Senderos nov korejski protinapad ustavil s prekrškom, za katerega je bil 'poplačan' z rumenim kartonom. S prostega strela je žogo proti švicarskim vratom poslal Li Čun So, branilci so jo uspeli odbiti, a le do Parka, ki je s štirih metrov za las zgrešil. Zuberbühler, ki na SP gola še ni prejel, je moral takoj nato posredovati po novem poskusu Li Čun Soja.
Tik pred iztekom sodnikovega podaljška se je igra vendarle preselila nazaj pred korejska vrata. Frei je bil neoviran pred golom, a žogo ni zadel. Zapravil je izjemno priložnost za še višje vodstvo.
Drugi polčas so bolje začeli igralci s Korejskega polotoka, ki so imeli že takoj prvo priložnost. Li Ho je poskušal z razdalje, a je žoga zletela čez gol.

V 51. minuti je junak prvega polčasa Sendero grdo padel, se prijel za roko in stekel v slačilnico. Je zlomljena? Reprezentančni zdravniki in fizioterapevti so mu takoj prihiteli na pomoč, selektor Köbi Kuhn pa je v igro poslal Johana Djouroua.
V 55. minuti je po hitrem prodoru v švicarski kazenski prostor padel Park Ču Joung, sodnik je le odmahnil z roko. Zato pa je takoj nato pokazal rumeni karton Yakinu, ki je na sredini igrišča igral z roko.
V 58. minuti je imel tako kot ob koncu prvega polčasa veliko prostora Frei, ki pa tudi tokrat žoge ni lepo zadel. S tem je zapravil lepo podajo Christopha Spycherja.
V 64. minuti je bil Frei končno bolj natančen, kljub temu pa mu ni uspelo premagati nasprotnega vratarja. Slavje in vodstvo Švice z 2:0 je namreč preprečila vratnica.
V 63. minuti se je Dick Advocaat odločil za prvo menjavo. V ogenj je poslal napadalca Ahn Džu Hvana, ki je zamenjal Li Joung Pjoja. V 66. minuti je na igrišče prišel še en napadalec, in sicer Seol Ki Hjeon. Na klop se je preselil Ču Joung Park. Seol je že v prvem stiku z žogo nevarno ogrozil švicarska vrata, kjer je bil pazljiv Zuberbühler.
V 69. minuti je porumenel že tretji igralec v rdečem dresu, tokrat je sodnik kazoval Raphaela Wickyja. Dve minuti kasneje je z igrišča odšel Yakin, ki je bil v prvem polčasu več kot odličen. Zamenjal ga je Xavier Margairaz.
Zadetek da ali ne? Da!

V 76. minuti je prišlo do prave zmede in še ene od množice črnih pik, ki jih lahko pripišemo sojenju na tem prvenstvu. Stranski sodnik je ob pobegu Freia dvignil zastavico, Frei pa je kljub temu žogo potisnil v korejsko mrežo in glavni sodnik, Argentinec Horacio Elizondo, je zadetek priznal. Nogometaši iz Azije so seveda protestirali, gol pa je ob posvetu sodnikov obveljal. Švicarji tako vodijo z 2:0.
Posnetek je pokazal, da se je žoge zadnji dotaknil eden od korejskih branilcev, Frei pa jo je nato neovirano poslal za hrbet Li Vung Jaeja. Glavni sodnik je, kot kaže, imel prav.
Prečka še na drugi strani
Švica – Južna Koreja 2:0 (1:0)
Strelca: 1:0 Senderos (23’), 2:0 Frei (77’).
Streli proti vratom: Švica 12, Južna Koreja 15
Streli v okvir vrat: Švica 6, Južna Koreja 8
Koti: Švica 8, Južna Koreja 6
Prekrški: Švica 8, Južna Koreja 20
Rumeni kartoni: Švica 5, Južna Koreja 5
Posest žoge: Švica 46%, Južna Koreja 54%
V 83. minuti je silovito streljal Kim Džin Kju, žoga pa je zatresla prečko.
V 78. minuti sta porumenela Čoj Dži Čeul in Ahn Džu Hvan, za njima še Li Čun So. Oba sta bila kaznovana zaradi prigovarjanja sodniku. V 82. minuti so četrti rumeni karton dobili tudi Švicarji, in sicer Spycher.
Dve minuti pred iztekom rednega dela tekme je z igrišča odšel Raphael Wicky, ki ga je zamenjal Valon Behrami. Takoj nato je padel že deseti rumeni karton na tekmi, dobil ga je Djourou. Sodnik je pred iztekom tekme le s težavo krotil razgrete navijače.
Prvi enajsterici:

Švica:
1-Pascal Zuberbühler
23-Philipp Degen
4-Philippe Senderos
20-Patrick Müller
17-Christoph Spycher
16-Tranquillo Barnetta
6-Johann Vogel
7-Ricardo Cabanas
22-Hakan Yakin
8-Raphael Wicky
9-Alex Frei

Južna Koreja
1-Li Vung Jae
12- Li Joung Pjo
6- Kim Džin Kju
4- Čoj Dži Čeul
3- Kim Dong Džin
7-Park Dži Sung
5-Kim Nam Il
17-Li Ho
14-Li Čun So
19- Čo Džae Džin
10-Park Ču Joung
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.