Vlada bo skušala v prvi polovici leta 2013 prodati deleže v bankah in državnih družbah. "Če do tega ne bo prišlo, pa se lahko zgodi, da bomo v sredini prihodnjega leta zaprosili za pomoč," je v pogovoru za tiskovno agencijo Reuters izpostavil finančni minister Janez Šušteršič, ki sicer verjame, da referenduma o slabi banki ne bo.
Ob tem je minister poudaril, da obstaja več možnosti, kako rešiti problem slabih terjatev. Verjame pa, da je pravna pot najbolj učinkovita in najhitrejša. Upa, da bomo razmere v bankah rešili dovolj hitro, in da prošnje za mednarodno pomoč ne bo.
"Glede na velikost slabih kreditov bi lahko potrebovali državna jamstva za slaba posojila, in sicer v višini do 10 odstotkov BDP. S tem pa bi se zaradi čiščenja portfeljev lahko povečal proračunski primanjkljaj in javni dolg države," je opozoril Šušteršič.
Med družbami, ki se bodo tako v prihodnjem letu znašla na trgu, so Telekom Slovenije, Zavarovalnica Triglav in Petrol.
Glede množičnih protestov po Sloveniji Šušteršič pričakuje, da se bo stanje začelo umirjati, saj je slovenska politika pri sprejemanju pokojninske reforme in proračuna za prihodnji dve leti stopila skupaj.
KOMENTARJI (359)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.