Največji upniki stečajnega dolžnika so nekdanji delavci, saj je 58 delavcev Aerodroma Maribor prijavilo skupaj za okoli 180 milijonov tolarjev terjatev. Stečajna upraviteljica je delavcem priznala 174 milijonov tolarjev terjatev, 5,8 milijona tolarjev terjatev pa jim je oporekala. V celoti je terjatve priznala 39 delavcem, 19 delavcem pa delno. Senat okrožnega sodišča v Mariboru je potrdil odločitev stečajne upraviteljice ter sprejel sklep o oblikovanju petčlanskega upniškega odbora, ki ga bodo upniki izvolili v naslednjih dneh.
Trenutno Aerodrom Maribor v stečaju opravlja zemeljski blagovni promet, servisno dejavnost in še nekatere dejavnosti, prav tako pa daje v najem presežne skladiščne zmogljivosti, v katerih je vskladiščena kostna moka. S prihodki od teh dejavnosti stečajna upraviteljica krije stroške stečajnega postopka. Trenutno je na žiro računu podjetja v stečaju 6,5 milijona tolarjev. Stečajna upraviteljica si prizadeva za vnovično odprtje Aerodroma Maribor za letalski promet. Po njenih besedah je postopek za pridobitev uporabnega dovoljenja v teku, ministrstvo za promet pa je pripravljeno koncesijsko pogodbo za oddajo v najem letališke steze in letališke infrastrukture prednostno podpisati s stečajnim dolžnikom.
Knjigovodska vrednost Aerodroma Maribor je 311 milijonov tolarjev, sodna cenitev pa še ni bila opravljena, ker doslej za te namene podjetje v stečaju ni imelo dovolj sredstev. Sicer pa se je stečajna upraviteljica že odločila, da bo poskušala Aerodrom Maribor prodati kot pravno osebo. Zato je poslala ustrezen dopis vsem, ki so se zanimali za javno dražbo, na kateri je mestna občina Maribor poskušala prodati glavnino svojega vložka v podjetju.