
Za najboljši doodle slovenskih otrok je bila izbrana risba, ki jo je narisal osemletni Maks Lenart Černelč. Gre za risbo z naslovom "Pravljična dežela Slovenija", z njo pa je Maks Lenart najbolj prepričal strokovno žirijo, slovenske uporabnike spletnega iskalnika google.si ter "doodlerja" Briana Kaasa, sicer Googlovega spletnega oblikovalca in ilustratorja. Ker je bilo na natečaj Doodle4Google prijavljenih 3000 del, je Google na razglasitvi zmagovalca Zvezi prijateljev mladine Slovenije predal ček v višini 3.000 evrov.

Google je oktobra 2013 k oblikovanju doodla, svojega priložnostnega logotipa, prvič povabil tudi slovenske učence. V natečaju je sodelovalo 220 šol, prijavljenih je bilo več kot 3000 del, največ v starostni skupini od 9 do 12 let.
Strokovna žirija v sestavi pevke Alenke Godec, slikarke Ana-Marije Krušič, ilustratorke Mete Wraber, direktorja Mestnega muzeja Ljubljana Blaža Peršina in vodje projektov pri Zvezi prijateljev mladine Nine Balent je izmed 300 polfinalnih risb izbrala 30 risb finalistov, 10 najboljših iz vsake od treh starostnih skupin.
Nato so med njimi izbirali slovenski uporabniki spleta in s svojimi glasovi izbrali 3 zmagovalce starostnih skupin, enega iz vsake skupine. Končnega zmagovalca pa je izbral doodler Brian Kaas, ki za Google ustvarja priložnostne logotipe in doodle. Tudi sam se je pridružil zaključnemu dogodku - razstavi risb slovenskih učencev v Mestnem muzeju Ljubljana.
Zmagovalna risba Maksa Lenarta bo 23. januarja objavljena na slovenski različici Googla. Poleg objave svoje risbe je zmagovalec prejel tudi tablični računalnik in tečaj slikanja, njegova osnovna šola, Osnovna šola Majde Vrhovnik, pa je prejela umetniško orodje in darila za socialno ogrožene otroke.
V starostni skupini od 9 do 12 let je zmagala risba Neže Jeklin iz Osnovne šole Kanal, v starostni skupini od 13 do 15 let pa je bila izbrana risba, katere avtorica je Ana Seršen iz Osnovne šole Preserje pri Radomljah. Razstava bo v mestnem muzeju odprta do 8. februarja.
Danes slovenski google krasil Kekec
Sicer pa so na prvi strani iskalnika Google danes v logotipu dve črki o nadomestili z risbico Kekca. Mineva namreč 130 let od rojstva slovenskega pisatelja Josipa Vandota, avtorja priljubljenih zgodb o navihanem Kekcu. Vandot je Slovencem dal junaka, ki je dober in pogumen, v Kekčevih dogodivščinah pa še danes uživajo tako otroci kot odrasli. Googlovi posebni logotipi so sicer znani kot Google Doodle, avtor današnjega posebnega logotipa pa že omenjeni Kaas.

Google se je s svojim logotipom začel igrati leta 1998, zdaj pa je že povsem običajno, da nas s posebno podobo logotipa iskalnik spomni na rojstni dan kakšne znane osebe ali pomemben zgodovinski dogodek. Logotipi so pogosto tudi interaktivni. Spletni uporabniki lahko Googlu tudi sami predlagajo, kaj bi radi videli na prvi strani svojega iskalnika, predloge pa podjetje sprejema na elektronskem naslovu proposals@google.com.
KOMENTARJI (52)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.