Kot je pojasnil Leotard, so voditelji štirih največjih strank v Makedoniji na sestanku pri makedonskem predsedniku Borisu Trajkovskemu razpravljali predvsem o rešitvah za spremembo makedonske ustave, ki so jih ponudili domači in tuji strokovnjaki. Leotard je izrazil prepričanje, da se bodo pogajanja nadaljevala in da tokrat ne bo prišlo do prekinitev v dialogu, kot se je to zgodilo nedavno, ko sta voditelja obeh albanskih strank zahtevala temeljito reformo makedonske ustave, dvodomni parlament, federalno enoto za Albance, mesto podpredsednika in status državotvornega naroda. Leotard je ob tem še napovedal, da bodo strokovnjaki preučili vse predloge voditeljev strank in da jih bodo skušali upoštevati pri reformah ustave.
Pred srečanjem predsednikov strank se je makedonski predsednik Trajkovski sestal s Pardewom in Leotardom, odposlancem zveze Nato v Makedoniji Hans-Jörgom Eiffom ter makedonskim notranjim in zunanjim ministrom Ljubom Boškovskim in Vladom Bučkovskim, kjer so razpravljali o varnostnih razmerah na kriznem območju. Boškovski je dejal, da je položaj po nedeljskih napadih albanskih upornikov spet pod nadzorom. Če bodo skrajneži še naprej kršili sklenjeno premirje, bodo makedonske varnostne sile odgovorile na napade.
V noči na ponedeljek je kljub petkovi sklenitvi premirja v okolici Tetova prihajalo do številnih incidentov, albanski uporniki pa so kot svoje svobodno ozemlje razglasili območje severno od Tetova proti mejnemu prehodu Jažince. Več vaščanov je panično zapustilo domove in se zateklo v Tetovo. Pred dnevi so v okolici vasi opazili oborožene Albance uniformah, ki so vaščanom ukazali, naj zapustijo vas, ker naj bi bila na njihovem ozemlju. Nedeljski napad na Lešok pa je najhujša kršitev premirja, sklenjenega pred štirimi dnevi.