Grški obiskovalci olimpijskih tekmovanj v Atenah pri svojem navijanju in vzpodbujanju niso vselej naleteli na odobravanje, temveč pogosto na kritike. Dogaja se namreč, da ne vzpodbujajo športnikov ob pravem trenutku.

Tako so grško jahačico Emmanouelo Athanasiadi navijali tako bučno, da so prestrašili njenega konja, ki je nato podrl dve oviri in z dobro uvrstitvijo ni bilo nič. Pri baseballu so ploskali v napačnem trenutku, tako da se je zdelo, da o tej športni panogi nimajo veliko pojma, medtem ko so pri nogometu vzklikali ime grške moštva O-l-i-m-p-i-a-k-o-s, čeprav sta na igrišču igrali ženski reprezentanci Nemčije in Mehike.
ŠVEDSKA IMA DVA KRALJA
Prebivalci Švedske imajo dva kralja. Toda kralj Karel XVI. Gustaf si mora naziv deliti še z legendarnim švedskim namiznoteniškim igralcem Jan-Ovejem Waldnerjem. Ko je namreč 38-letni olimpijski zmagovalec iz Barcelone leta 1992 v četrtfinalu olimpijskega turnirja v Atenah premagal nemškega igralca Tima Bolla so oboževalci v dvorani vzklikali: Resnični kralj in Pinkponk kralj.
ZVEZDNIK NA PLAKATIH
Iranski dvigalec uteži Hosein Reza Zadeh je po olimpijski zmagi na igrah v Atenah kategoriji nad 105 kilogramov v domovini postal pravi zvezdnik. Na ulicah Teherana je tako mogoče plakate z njegovo podobo mogoče videti ob fotografijah zvezdnikov kot je angleški nogometaš David Beckham in voznik Formule 1 Michael Schumacher. Sicer pa je iranski olimpijski prvak prepričan, da mu je zmaga uspela, ker je verjel v Alaha.
OLIMPIJSKE IGRE ZA VEDNO

Grčija je glede letošnjih iger precej razcepljena. Medtem ko nekateri komaj čakajo, da se igre končajo, pa za mnoge igre še ne trajajo dovolj dolgo. "Prebivalci Aten želijo, da njihovo glavno mesto za vedno ostane olimpijsko," piše časnik Ta Nea. Takšno željo utemeljuje prebivalka grškega glavnega mesta Katerini Filippopoulou: "V času trajanja iger je mesto tako lepo in čisto. Čez nekaj tednov pa bo znova vse po starem."
DRAŽBA ZA POMOČ OTROKOM
Nekdanji olimpijski zmagovalci in svetovni prvaki so v olimpijski vasi na dražbo postavili nekaj osebnih predmetov. Izkupiček od morebitne prodaje bo namenjen pomoči afriškim otrokom. Avstralka Cathy Freeman je tako za par svojih športnih copat dobila 300 evrov, triko romunske telovadke Nadie Comaneci je prinesel lastnici 200 evrov. Iraški olimpijci so za svoje drese dobili po 80 evrov.

TEŽAVE Z ANARHISTI
Peščica samooklicanih anarhistov je v noči s sobote na nedeljo na prizorišču olimpijskih iger v Atenah z molotovkami napadla policijsko patruljo. Grške oblasti poročajo, da ni bilo nobene škode in nobenih telesnih poškodb. Prav tako grška policija zaenkrat še ni aretirala nobenega izmed izgrednikov. Po poročanju policije se je napad zgodil okrog druge ure zjutraj po srednjeevropskem času v Monastirakiju blizu Akropole.
NEZANIMANJE ZA OLIMPIJSKO DOGAJANJE
Kljub nekaterim velikim uspehom ameriških športnikov, letošnje olimpijske igre čez lužo niso naletele na zanimanje širše javnosti. Po navajanju časnika Wall Street Journal si skoraj tretjina vseh prebivalcev ZDA - natančneje 32 odstotkov ljudi ni ogledalo niti minute televizijskih prenosov največjega športnega dogodka. 38 odstotkov so olimpijske igre uspele navdušiti ob posebej zanimivih preizkušnjah. Le 12 odstotkov spremlja igre redno.
POLITIČNE IGRE PO OLIMPIJSKIH
Po olimpijskih igrah sledijo v Atenah v prihodnjih tednih politične igre. Podobno kot so zdaj na "udaru" športniki, ki morajo dati vse od sebe, bo v prihodnjih dneh na udaru grška vlada, saj jo čakajo veliki izzivi.
Največji je seveda zagotoviti zadosten proračun, saj so olimpijske igre državno blagajno obremenile s preko sedmimi milijardami evrov. Prav tako so na dnevnem redu prihodnost olimpijskih prizorišč, večni problemi z dopingom in pomanjkanje turistov. Kot piše grški časnik Ta Nea: "Ko bo v Atenah ugasnil olimpijski ogenj, bo v grški prestolnici šele začelo goreti pod streho."