Zmagi za Tuška in Smodiša

Ljubljana, 19. 01. 2007 11.08 |

V četrtek so v tekmah 12. kroga evrolige na parket stopili tudi štirje slovenski košarkarji.

Maccabi je bil boljši od Cibone
Maccabi je bil boljši od Cibone FOTO: Reuters

V tekmah 12. kroga košarkarske evrolige sta si nasproti stala Marko Tušek v dresu Unicaje Malage in Sani Bečirovič, ki igra za Panathinaikos. Na koncu se je veselil Tušek, ki je k zmagi španske ekipe s 67:61 v 14 minutah prispeval pet točk ter po en skok, podajo, blokado in ukradeno žogo. Na drugi strani je Bečirovič za Pao v šestih minutah zbral dve točki, tri podaje in ukradel eno žogo.

Visok poraz je v Turčiji proti Fenerbahce Ülkerju zabeležila tudi Barcelona Jake Lakoviča. Slednji je kljub porazu Kataloncev v gosteh z 69:82 v 25 minutah zbral 13 točk, skok, šest podaj in ukradel eno žogo. Zmage pa se je veselil Matjaž Smodiš v dresu moskovskega CSKA, ki je doma z 88:72 premagal Žalgiris iz Kaunasa, Smodiš pa je odigral devet minut tekme in dosegel dve točki.