Zmagal Svendsen, Bauer med deseterico

Seul, 27. 02. 2008 12.08 |

Svendsen je zmagal na sprinterski preizkušnji smučarjev tekačev v Koreji, Bauer pa se je prvič v karieri prebil med deseterico.

Emil Helge Svendsen
Emil Helge Svendsen FOTO: Reuters

Norvežan Emil Helge Svendsen, junak nedavnega biatlonskega svetovnega prvenstva v Östersundu na Švedskem, je obdržal vrhunsko formo in se danes v korejskem Pjeongčangu veselil zmage v sprintu. Prvič v karieri pa se je med deseterico najboljših zavihtel tudi slovenski biatlonec Klemen Bauer, ki je zasedel osmo mesto.

Svendsen (25:57,4/1) je na desetkilometrski progi za 29,9 (1) sekunde ugnal rojaka Halvorda Hanevolda, tretji pa je bil Avstrijec Friedrich Pinter /30,2/1).

Na generalki pred SP 2009, ki bo prav tako v Koreji, se je prve uvrstitve med deseterico veselil Bauer (50,9/1), vnovič pa sta bila daleč od točk Vasja Rupnik (3:45,2/6) in Peter Dokl (4:06,8/3), ki sta končala na 56. in 58. mestu.

1. Emil Svendsen (Nor) 25:57,4/1