Za dobrih deset točk so bili Norvežani boljši od vodilnih po prvi seriji Avstrijcev, tretje mesto so zasedli Japonci, četrto pa Slovenci, tretji po prvi seriji. Peti so bili Nemci, šesti Poljaki, sedmi Finci in osmi Čehi.

Pri Slovencih je bil najboljši posameznik Robert Kranjec, zelo dober je bil Primož Peterka, Peter Žonta in Rok Benkovič pa sta bila nekoliko slabša od pričakovanj.
Druga moštvena tekma letošnje poletne velike nagrade je potekala v težkih razmerah, a številni gledalci, predvsem navijači domačih skakalcev, so lahko prišli na svoj račun. Skoki so bili lepi in dolgi, pri uspešnosti pa so prednjačili predvsem norveški tekmovalci, ki so še drugič letos stopili na najvišjo stopničko. Avstrijci so jim sicer bili enakovredni, po prvi seriji so celo vodili, a v drugi niso imeli tako razpoloženega skakalca, kot sta bila pri "vikingih" mladi Daniel Forfang ter Tommy Igebrigtsen. Prvi je s skokom 139,5 dosegel najboljšo daljavo dvodnevnega tekmovanja in je le za pol metra zaostal za rekordom skakalnice, Ingebrigtsen pa je bil le za dva metra krajši.
V senci obračuna za zmago je potekal boj za tretje mesto, v katerem so sodelovali Slovenci in Japonci. Po prvi seriji je bolje kazalo varovancem Matjaža Zupana, ki so bili po zaslugi Roberta Kranjca - s 128 metri je bil najdaljši, in Primoža Peterke (125,5) na tretjem mestu, toda kljub temu, da sta Kranjec in Peterka tudi v drugo dobro skočila (129,5 - 125), prednosti niso zadržali, saj sta bila Rok Benkovič in predvsem Peter Žonta prekratka. Japonci so bili bolj izenačeni.
Četrto mesto slovenskih skakalcev lahko ocenimo kot zelo dobro, saj so za njimi zaostali Nemci, Poljaki, pri katerih ljubljenec občinstva Adam Malysz, zmagovalec posamične tekme, ni bil posebej razpoložen, in Finci.
Izidi:
1. Norveška (Forfang, Ljoekelsoey, Ingebrigtsen, Romoeren) 981,8 točke
2. Avstrija (Widhoelzel, Schwartzenberger, Morgenstern, Hoellwarth) 971,7
3. Japonska (Finaki, Higaši, Ito, Kasai) 920,2
4. Slovenija (Benkovič, Žonta, Kranjec, Peterka) 908,8
5. Nemčija (Herr, Uhrmann, Neumayer, Spaeth) 854,5
6. Poljska (Mateja, Skupine, Tajner, Malysz) 820,8
7. Finska (Kiuru, Kokkonen, Lindtroem, M. Hautamaeki) 815,4
8. Češka (Matura, Mazoch, Doležal, Janda) 800,0
9. Švica 382,4
10. Rusija 301,5
11. Koreja 300,5
12. Kazahstan 250,2
13. Belorusija 243,0
14. Ukrajina 200,1