Zmaga Domžalčanov

Celje/Nova Gorica, 21. 08. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

V 4. krogu lige Si.mobil Vodafone so slavili nogometaši Domžal, brez zadetkov pa so se razšli nogometaši HIT Gorice in Primorja.

HIT Gorica - Primorje 0:0

Osemintrideseti severnoprimorski derbi ni ponudil preveč kakovostne predstave, glede na prikazano igro pa je neodločen rezultat še najbolj pravičen. V prvem polčasu so gledalci spremljali predvsem taktičen boj med obema kazenskima prostoroma, nekoliko konkretnejši pa so bili gostje iz Ajdovščine. Najprej je zapretil Colja z glavo in meril nenatančno, Novogoričan Komac je z okrog 18 metrov dobro izvedel prosti strel, a prav tako ni zadel cilja, V 29. minuti je Jolič na desni strani lepo našel Lo Duco, ki pa je iz ugodnega položaja meril mimo desne vratnice. V zaključku prvega polčasa velja omeniti še nespretno posredovanje Živca pred svoji vrati, avtogol pa je preprečil goriški vratar Pirih.

V začetku drugega polčasa, natančneje v 50. minuti, je Tanjič zelo dobro streljal s kakšnih 18 metrov, Novogoričane pa je rešil okvir vrat. V nadaljevanju so imeli rahlo pobudo Pinnijevi varovanci, ki pa so bili pred ajdovskimi vrati premalo odločni. Še najbližje golu so bili v 79. minuti, ko je po lepi podaji Puša Srebrnič iz ugodnega položaja nenatančno meril.

Športni park gledalcev 1.500, sodniki: Skomina (Koper), Novarlič (Maribor), Zirnstein (Koper)

HIT Gorica: Pirih, Kokot, Nikolič (od 73. Šuler), Srebrnič, Živec (od 71. Kršič), Komac, Puš, Šabec, Rodič, Ranič (od 80. Burgič), Šturm

Primorje: Strajnar, Mirtič, Jolič (od 85. Zatkovič), Krstič, Tanjič, Miloš, Gregorič, Mlakar, Kalin, Lo Duca, Colja (od 90. Ostojič)

Rumeni kartoni: Kalin, Jolič, Colja, Miloš

__________________________________________________

CMC Publikum - Domžale 2:3 (1:1)

S pametno in pogumno igro so Domžalčani prišli do prve prvenstvene zmage, njihov uspeh je popolnoma zaslužen, ker so večji del tekme bili boljši tekmec, izkoristili pa so tudi številne priložnosti.

Tekma se je začela po načrtih domačih, kar je potrdila peta minuta, ko Dvorančič po podaji Djuranoviča iz idealnega položaja s 14 metrov ni izkoristil priložnosti. V 18. minuti bi Domžalčani lahko prišli do izenačenja po nespretnem posredovanju Hadžiča. Prvo priložnost so si domači priigrali v 21. minuti, ko je žoga prišla do Brumna, njegov strel pa je bil preslab za gostujočega vratarja. V 25. minuti so nenadoma gostje prišli v vodstvo. Po podaji Drobneta je Varga streljal proti golu in s 25 metrov zadel zgornji levi kot. Dve minuti pozneje bi lahko gostje povišali vodstvo. Dvorančič je bil v idealnem položaju 12 metrov od Šelige, vendar je njegov strel končal ob desni vratnici. V 36. minuti je Gobec s kakih 15 metrov streljal natančno in zadel daljši levi kot vratarja gostov.

V drugem polčasu je začetek pripadel domačemu moštvu, ki je začelo bolj podjetno. Vršič je s 16 metrov natančno in močno meril, vendar je gostujoči vratar odbil žogo prav na glavo Vršiča, ki je drugič meril v desni zgornji kot, vendar ne dovolj močno, in Hertelendi je branil. V 51. minuti se je Štromajer po prodoru znašel v lepi priložnosti, vendar je Vugdalič strel odbil v kot. V 56. minuti nov šok za domače: Djuranovič je s prostega strela poslal predložek, Ljubljankič je bil najvišji in z osmih metrov z glavo poslal žogo za hrbet Šelige. V 66. minuti je bil Drobne v vlogi asistenta, podal do Dvorančiča, ki mu ni bilo težko zadeti ob nemočnem Šeligi. V 78. minuti je Arlič podal do Dvorančič, ta pa s šestih metrov ni zadel. Gostje so prek Kačičnika v 84. minuti imeli še eno lepo priložnost, vendar so bili nenatančni. V prvi minuti sodniškega podaljška je bil na pravem mestu Vršič, ki je z glavo matiral gostujočega vratarja in tako postavil končni izid tekme.

Športni park Celje gledalcev 1.100, sodniki: Jeneš (Lendava), Velički (Maribor), Žekš (Murska Sobota)

Strelci: 0:1 Varga (25). 1:1 Gobec (36), 1:2 Ljubljankič (56.), 1:3 Dvorančič (66.), 2:3 Vršič (90.)

CMC Publikum: Šeliga, Šnofl, Brumen (od 75. Plastovski), Sulejmanovič, Hadžič (od 38. Balodovalijev), Gobec, Sešlar, Kelhar, Vršič, Štromajer, Srša (Od 73. Urbanč)

Domžale: Hertelendi, Zelkovič (od 62. Kačičnik), Varga, Šteharnik, Vugdalič, Mitrakovič, Kline, Dvorančič (od 85. Stranjak), Drobne (od 76. Arlič), Djuranovič, Ljubljankič

Rumeni kartoni: Zeljkovič, Šteharnik, Gobec, Vugdalič, Štromajer, Mitrakovič, Sešlar