Zmaga Acronija

fnsn, 07. 01. 2007 21.32 |

Hokejisti Acroni Jesenic so v 36. krogu avstrijske lige Ebel doma premagali VSV Beljak s 5:2.

Acroni Jesenice so premagali VSV Beljak
Acroni Jesenice so premagali VSV Beljak FOTO: POP TV

Jeseniška dvorana Podmežakla je doživela nov hokejski praznik. Spektakel, kakršnega v tej sezoni jeseniški navijači še niso videli. Kakšnih 500 koroških navijačev se je pridružilo tritisočglavi domači množici, vsi skupaj pa so pripravili imenitno vzdušje.

A so gostje zelo hitro obmolknili, kajti železarski stroj je začel mleti že po 21 sekundah. Bliskoviti akcijo prvega napada je z matom v treh potezah zaključil David Rodman. Veselje se še ni dobro poleglo, na semaforju pa je pisalo 2:0. Jurij Goličič, ki je vnovič zaigral na branilskem položaju, je z natančno podajo zaposlil Borisa Pretnarja, slednji pa je v slogu velikih mojstrov s strelom pod prečko matiral Starkbauma. Toda to še ni bilo vse. Že po 43. sekundah je bil spet na delu prvi napad, zadetek Davida Rodmana pa je trenerja gostov že po dveh minutah in pol prisilil k "time outu", sledila pa je tudi menjava na vratih.

Gostje so imeli prvo pravo priložnost šele v četrti minuti, ko je na kazenski klopi sedel Pare, a je niso izkoristili. Zato pa je bil na drugi strani uspešen Fox, ki mu je natančno podal Razingar in visoko vodstvo je bila imenitna popotnica za nadaljevanje. Prvaki Avstrije se kljub visokem vodstvu domačih niso predali, pripravili so si nekaj lepih priložnosti, vendar je v jeseniških vrati tokrat blestel Gaber Glavič.

V drugem delu je bila igra precej bolj izenačena, s številnimi priložnostmi na obeh straneh, oboji pa so po enkrat izkoristili številčno prednost. V zadnjem delu so gostje morali zaigrati na vse ali nič, domačim pa je bilo dovolj, da so igrali disciplinirano. V 46. minuti se je agresivnost Beljačanom poplačala, toda zmage Jeseničanov vendarle niso mogli ogroziti.

V 54. minuti je Edgerton ob sodniškem metu grdo podrl M. Rodmana, za kar si je zasluženo prislužil "knock out" Gregorja Polončiča, da pa je bila živčnost gostov še bolj opazna je poskrbel Hohenberger

Dvorana Podmežakla, gledalcev 3500, sodniki: Berneker, Graber, Mathis (vsi Avstrija)
Strelci: 1:0 D. Rodman (M. Rodman, Polončič, 1.), 2:0 Pretnar (Goličič, 2.), 3:0 D. Rodman (M. Rodman, Polončič, 3.), 4:0 Fox (Razingar, 6.), 5:0 Pare (Fox, 31.), 5:1 Elick (Gauthier, Peintner, 32.), 5:2 T. Raffl (Petrik, 46.)
Kazenske minute: Acroni Jesenice 19+20 (D. Rodman), VSV Beljak 32+25 (Bousquet)+ 20 (Hohenberger).