Jurij Žurej je o novici poleg predsednika Enza Smrekarja obvestil tudi člane izvršilnega odbora. Glavni razlog naj bi predstavljali stalni napadi nanj, ki so bili povezani z nezadovoljstvom zaradi sanacijskega načrta, ter metanje polen pod noge. "Ker se na tak način ne da več delati, sem se odločil, da bom vrnil nazaj mandat, o čemer sem se pred današnjo sejo že pogovoril s predsednikom zveze," je na seji povedal direktor Smučarske zveze Slovenije dr. Jurij Žurej, a poudaril, da sanacijski program, ki ga je skupaj s sodelavci začrtal ob prihodu, daje želene rezultate.

Pravnik Žurej, ki je v preteklosti delal na Uradu za intelektualno lastnino in inštitutu za gospodarsko svetovanje ICDR, je na položaju nasledil Barbaro Kürner Čad, pred omenjenima pa je na odgovornem mestu na Podutiški 146 sedel Matija Vojsk. Na funkciji je nastopil 27. avgusta leta 2013.
Predsednik odločitev Žureja obžaluje
Predsednik zveze Enzo Smrekar Žurejevo odločitev obžaluje, a jo sprejema: "Delo, ki ga je Jurij opravil v preteklosti je resnično naporno, velikokrat se slišiva ob desetih zvečer, ko končuje svoj dan, in tako iz dneva v dan. Potem prihajajo še vikendi, ko je treba biti na tekmah. To delo ni tako enostavno, kot si nekateri predstavljajo, in iz tega stališča je razumljivo, da nastopi trenutek, ko je treba pomisliti kako naprej. Tako odločitev obžalujem, vendar jo razumem. In tudi v tem primeru je dogovor med nama izjemno korekten in fer, omogoča tranzicijo in nam daje miren čas, v katerem ne bomo dopustili, da se trenuten način dela zmanjša, da se spremeni, ampak da v miru v tem času poiščemo ustrezno zamenjavo."

Pregovoril Massija
Jurij Žurej je eden tistih, ki je bil najbolj aktiven v pogajanjih z Andreo Massijem. Italijan je tudi zaradi njega 'okrepil' SZS, kot zunanji sodelavec pripomogel alpincem pri nabiranju kondicije, za nameček pa se aktivno lotil finančne sanacije največje panožne zveze pri nas.
Podpisal pogodbe, zdaj jih morajo še tekmovalci
Žurej je že pred odhodom na poletni oddih podpisal vse pogodbe namenjene tekmovalcem, zdaj pa pričakuje, da bodo pred odhodom na priprave v Čile to naredili še tekmovalci. Tisti s statusom A naj bi za nemoteno izvedbo tekmovalnega leta prispevali 2000 evrov, tisti s statusom B še 1500 evrov več. Po zadnjih podatkih bodo v La Parvo odpotovali Boštjan Kline, Klemen Kosi, Rok Perko, Martin Čater, Štefan Hadalin in Miha Hrobat.
KOMENTARJI (28)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.