Na merilni napravi v cilju sta sicer dve merilni celici, A in B, merodajna pa je prva, ki je postavljena nižje, so še pojasnili v OKS. Snop te je Lee presekal prvi, ker je imel v izteku nižje iztegnjeno roko. Košir je povedal, da je to tudi zanj nekaj novega: "Zdaj vemo, da sta celica A in celica B in da celica A šteje več in je nižje." To se Koširju zdi sporno, saj meni, da gre za nedorečenost pri merjenju časa. "Dajmo nekaj konkretnega upoštevati, ali nogo ali pač tako, kot se stegneš. Ne bom zdaj ciljal celice v izteku," je povedal. "Mislim, da tukaj kaže na veliko nesposobnost cele Fis," je ocenil Košir, ki še meni, da ni bilo nobene potrebe za odločitev, s katero je Mednarodna smučarska zveza prestavila kvalifikacije za današnjo tekmo s četrtka na soboto.
Podobno je za STA ocenil tudi tehnični delegat Mednarodne atletske zveze Gabrijel Ambrožič, ki je povedal, da se v športu takšne stvari ne bi smele dogajati. Ambrožič je dejal, da posnetki kažejo, da je bil Košir v cilju vsaj tri decimetre pred Leejem, vendar očitno ni presekal obeh žarkov fotocelic v ciljni ravnini, ker je bil veliko višje z roko kot njegov tekmec. "Sodniki bi morali potem po mojem mnenju odpraviti anomalijo, pa očitno tega niso storili in po športnih kriterijih je bil Košir očitno oškodovan," je menil Ambrožič. Košir, ki je pred omenjenim polfinalom danes obvladoval konkurenco, v drugem delu proge v polfinalu pa naredil nekaj drobnih napak, se zaveda, da je zapravil priložnost za še žlahtnejše odličje. "Matematika kaže, da je bila zlata kolajna dosegljiva," je dejal.
KOMENTARJI (152)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.