
Japonka Sara Takanaši (245,2 točke), najboljša smučarska skakalka to zimo, je zmagala tudi v Hinzenbachu, na zadnji tekmi svetovnega pokala pred zimskimi olimpijskimi igrami v Sočiju. Najboljša Slovenka Maja Vtič (232) je po tretjem mestu na sobotni tekmi tokrat končala tik za stopničkami, na četrtem mestu. V "top 10" sta končali tudi Eva Logar (217,9 točke), ki je bila sedma, in Špela Rogelj (213,8), ki je bila deseta. Za lep slovenski ekipni uspeh so poskrbele še Urša Bogataj (212) na 11. mestu, Katja Požun (202,6) na 14. mestu ter Anja Tepeš (170,5) na 26. mestu.
Tekma v Hinzenbachu je bila za smučarske skakalke zadnja pred zimskimi olimpijskimi igrami v Sočiju, kjer bodo slovenske barve zastopale Vtičeva, Logarjeva, Rogljeva in Požunova. "Dekleta so lepo delala, Maja je naredila odličen prvi skok, pri drugem je imela nekoliko težav pri pristajanju, pri doskoku se še malo boji predvsem zaradi poškodbe kolena, Eva je v okviru svojih zmožnosti opravile izredno dobre skoke. Urša in Špela sta prav tako dobro opravile svoje delo. Katji manjka še mirnosti, Anja je prav tako skakala solidno po pričakovanjih, manjka ji še skokov ter s tem več sigurnosti. Z dobrimi rezultati gremo naprej s precej večjo samozavestjo", je povedal glavni trener Jože Berčič.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.