Če so bile vremenske razmere pred sobotnim veleslalomom v Söldnu slabe, potem lahko te, ki v tirolskem kraju vladajo danes, označimo za obupne. Odhod na ledenik Rettenbach – do tja se vije 12 kilometrov dolga pot – je mogoč le z uporabo zimskih verig. Od sobotnega poznega popoldneva pa do nedeljskega jutra je namreč na prizorišču uvodne preizkušnje svetovnega pokala zapadlo skoraj pol metra snega (avstrijski poročevalci pravijo, da med 40 in 50 centimetrov), kar je, v slogu slovenskih zimskih služb, presenetilo prireditelje. Ne tiste, ki skrbijo za pripravo proge, saj je bila ta v odličnem stanju, zanjo pa so skrbeli vso noč, ampak za tiste, ki so morali v hipu rešiti prometni problem.
Uradni transport na prizorišče tekme je namreč zatajil, niti terenci, namenjeni za prevoz osebja iz mesta na uvodni moški veleslalom, niso imeli obveznih zimskih verig, tako da jih prireditelji niso spuščali na 12-kilometrsko pot. "Ne spustijo nas na ledenik. Vsaj še nekaj časa ne. Cesta je namreč prevozna le z verigami," je dejal eden izmed prevoznikov, ki je bil razumljivo razočaran, saj mu ni uspelo opraviti svojega dela, za nameček pa je imel opravka s številnimi neučakanimi ljudmi, ki se jim je mudilo na tekmo. Tako so nekaj časa vse – od največjih smučarskih pomembnežev do smučarskih turistov in v jutranjih urah nekoliko opitih gledalcev – vozili le avtobusi. Tudi zaradi tovrstnih zapletov je bil obisk prvega teka globoko pod pričakovanji, a prireditelji zagotavljajo, da je to plod slabega vremena, saj je drugi tek v živo spremljalo kar 12 tisoč gledalcev.
Bržkone bi si kateri izmed slovenskih prirediteljev za kaj takšnega prislužil opimin s strani Mednarodne smučarske zveze, čeprav tako zahtevne poti, kot je iz Söldna do ledenika Rettenbach, ni, roko na srce, niti z Ljudskega vrta do pohorske vzpenjače, kaj šele iz Kranjske Gore do Podkorena.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.