Kako je na zvezi z zagotavljanjem sredstev za nemoteno delovanje alpskih disciplin, glede na to, da imamo na eni strani skromne gospodarske razmere, na drugi pa skromne rezultate alpincev, ki nedvomno ne 'vlečejo' velikodušnih pokroviteljev?
"Večkrat sem že povedal, da Smučarska zveza Slovenije združuje osem panog. Včasih gre bolje kakšni, včasih kakšni drugi. Smučarija je lep in tudi drag šport ter na srečo gre kdaj bolje enim in kdaj drugim. Računamo, da bomo z uspehi pri ženskah, pri Tini Maze in v mlajših kategorijah, na moškem področju pa v menjavi generacij 'z luknjo' prišli do uspehov, s katerimi bomo predvsem na tujem trgu, poleg domačega, dobili takšno materialno in delno finančno podporo, da bomo lahko zahtevne programe financirali čim bolje tudi v prihodnje."

Glede na podpovprečne rezultate v moški konkurenci bi bilo morda smiselno celo skrčiti reprezentanco. Se strinjate?
"Za to vprašanje bom kategoričen. To je vprašanje za stroko. Res je, da je ekonomska plat delovanja zveze ključno in kritično odvisna od tekmovalnih rezultatov, ki so eden glavnih namenov poleg razvoja in popularizacije smučanja. Ta razmislek ni v moji pristojnosti, vem pa, da vsak tekmovalec z ustrezno podporo nekaj stane. En del stroškov je odvisen tudi od velikosti ekip, sploh zato, ker je oprema vse dražja in je stalen trend zmanjševanja podpore, ki jo proizvajalci namenjajo smučanju. Njihova pozornost se vedno bolj koncentrira le na najbolj vidne in tiste z največ uspehi. Na nas pa je, kako mi naredimo mehanizme in pravila na način, da tisto, kar vlečejo zvezde, postaja dostopno tudi mlajšim rodovom, ki prihajajo. Sestava ekip se mora gibati v okvirih, ki jih stroka zagovarja proti ekonomiji, kdo in koliko, je pa končna odločitev pri strokovnih organih posameznih panog."
Ste skupaj z vodilnimi predstavniki zveze že pripravili načine, s katerimi bi zakrpali finančne luknje?
"Kratkoročno gledano je stvar obvladljiva, čeprav je res, da bomo žal prešli skozi sezono slabše, kot smo načrtovali na začetku leta. Tovrsten pojav je stalnica zadnjih nekaj let. Pomanjkanje je stalno, razlika je ta, da se poslovanje odvija na nekaj višjem nivoju, saj je bilo tudi sredstev nekaj več. Mi smo bili sorazmerno uspešni, vključno s podporo predsednika Lovšeta pri zagotavljanju denarja in njegovem osebnem prispevku. Ne glede na to, rezultat je sestavljen iz plusov in minusov ter minus imamo na področju, ki ste ga omenili, za naprej pa je bistveno naslednje – letos ni pozne primopredaje, kot je bila lani. Mi smo okvire finančnih načrtov postavili, organi zveze jih bodo bistveno prej obravnavali in bomo pač razpolagali s tistim, s čimer se bo dalo. Vem, da s tem ne bodo vsi zelo zadovoljni, ampak kje pa bi bili, če bi živeli v perfektnem svetu."
Bi s prekinitvijo kakšne pogodbe, glede na skromne rezultate, rešili del finančnih skrbi?
"Živimo v pravnem svetu, želimo delovati, kot da pravo velja. SZS je lani sklenila pogodbe s ključnimi kadri, mi se pogodb želimo držati. Če se cel parlament ukvarja z izplačili, ni nič čudnega, če se tudi na zvezi ukvarjamo s tem. Mi smo za vse panoge sprotno plačevanje zagotavljali dobršen del leta. Nekaj zamud je, pri čemer je jasno, da plače, vključno z mojo, zdaj zamujajo. Prekinitev pogodb kot ukrep nam naj bi omogočalo tudi drugačno postavitev in jaz mislim, da je primeren ukrep večji del variabile."
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.