Poudaril pa je, da bodo morali "olimpijski športniki iz Rusije" spoštovati stroga pravila. Nobene himne, nobene zastave, nobenega dresa v nacionalnih barvah, Rusi pa se bodo morali odpovedati tudi običajnemu vihtenju zastav v cilju, denimo biatlonske tekme, ki bi jim jih ponudili gledalci. Izmed športnikov, ki jim je Mok zaradi dopinškega škandala nastop na olimpijskih igrah v Južni Koreji prepovedal, se jih je 15 danes pritožilo pri Casu, potem ko je že v torek podobne tožbe vložilo 32 ruskih športnikov. Na hitro sklicana komisija Casa je odločitev najprej napovedala za danes, a zdaj kaže, da je do petka ne bo.
OI kmalu tudi na črni celini?
Bach je sicer izrazil zadovoljstvo, da so prizorišča v Južni Koreji pravočasno dokončali, prodali so tudi že 77 odstotkov vstopnic. Olimpijski svet je lahko po njegovih besedah lep. Mok se denimo zavzema za to, da bi organizacijo mladinskih olimpijskih iger leta 2022 zaupali Afriki, s čimer bi na to celino prvič umestili kakšen velik olimpijski dogodek. "Toda dovolj zaupamo Afriki, da lahko rečemo, da ne želimo čakati tako dolgo," je nadaljeval Bach in menil, da bi se lahko kakšna afriška država prijavila tudi za organizacijo običajnih olimpijskih iger. Pohvalil se je še, da so organizatorji poletnih olimpijskih iger leta 2020 v Tokiu poročali o 2,4 milijarde evrov prihodkov od sponzorskih pogodb. A vse te dogodke je zasenčil spor glede dovoljenja za nastop Rusov. Športna komisija Moka si prizadeva, da doping ne bi zasenčil tudi iger v Pjongčangu. "Zagotavljamo vam, da so sprejeti vsi ukrepi, s katerimi naj bi zagotovili, da boste tekmovali s čistimi športniki," je zapisala v odprtem pismu. Predstavniki športnikov so zapisali: "Verjamemo, da je prišel čas, da se osredotočite na šport in na to, za kar ste v zadnjih letih tako trdo delali," so zapisali. Bach pa je dodal: "Upajmo, da bodo glavni oder spet zavzeli športniki."
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.