Člani izvršilnega odbora so na seji podprli sveženj 16 ukrepov, ki jih je pripravila tako imenovana sanacijska trojka. To posebno telo so oblikovali, potem ko le panoga za alpsko smučanje ni podprla sanacijskega programa, h kateremu je pristopilo vodstvo nacionalne smučarske organizacije za zajezitev prekomernega trošenja panožnih zvez in premostitev likvidnostnih težav. Predsednik smučarske zveze Enzo Smrekar je predsednika alpskega odbora in zbora Dušana Goriška, ki na tokratni seji ni znal pojasniti vseh razlogov za nastale stroške, pozval k odstopu. Ker po statutu predsednik zveze ne more prevzeti vodenja panoge - takšen predlog je bil sicer zajet v omenjenem svežnju ukrepov -, se je Smrekar odločil, da bo sam v najkrajšem možnem roku sklical zbor panoge, na katerem bodo predstavniki smučarskih klubov izvolili novo vodstvo ter se odločili, kako s sila omejenim proračunom rešiti kar se rešiti da.
V alpskem smučanju so se nakopičile težave, vendar pa jih panoga kljub opozorilom ni začela reševati. Ukrepi tako omenjajo tudi možnost drastičnega krčenja ekip ter odpuščanje zaposlenih trenerjev. Predsednik zveze Smrekar je članom izvršilnega odbora zagrozil, da bo v primeru nesprejetja svežnja ukrepov za alpsko smučanje, ki je namreč še pred začetkom tekmovalne sezone zapravila več, kot bi lahko, odstopil s funkcije. Izvršilni odbor je smučarjem skakalcem z nosilcem dveh olimpijskih kolajn Petrom Prevcem na čelu dovolil nastop na uvodnem tekmovanju sezone svetovnega pokala v Klingenthalu, kljub nepodpisanim pogodbam s krovno organizacijo. Čeprav je član IO Srečko Medven prepričan, da tekmovalcem, ki zavrnejo pogodbe, ne bi smeli popuščati in bi morali biti dosledni, pa je izvršilni odbor sprejel kompromisno rešitev. Skakalcem so dovolili nastop na tekmi, nato pa bodo morali zagristi v za njih kislo jabolko ter do prihodnje srede pristaviti svoje podpise pod pogodbe, sicer ob koncu meseca ne bodo potovali na tekme na Finsko. Del krivde za nastali zaplet je prevzel predsednik panoge za smučarske skoke Ljubo Jasnič, ki je napovedal, da bo panogi ponudil odstop. Pogodb z vključenimi bonusi, kot jih želijo skakalci, namreč ni mogel potrditi, ker je v proračunu panoge zazevala luknja po odhodu pokrovitelja.
Direktor Smučarske zveze Slovenije Jurij Žurej je predstavil tudi nov načrt za omilitev velikih denarnih težav. Vodstvo se je za premostitev likvidnostne luknje odločilo za finančni reprogram, optimiziranje dolgov ter najem novega posojila, s katerim bodo zagotovili svež kapital ter odplačilo dolgov podaljšali na daljše obdobje. V nasprotnem primeru bi že z decembrom ostali brez sredstev za osnovno poslovanje in plače. Vodstvo bo pred morebitno prodajo skušalo tudi preveriti ceno premoženja v lasti zveze. Gre za hotel na Pokljuki, delež na objektu na Podutiški v Ljubljani, kjer ima zveza sedež, ter delnice Zavarovalnice Triglav.
KOMENTARJI (23)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.