"Lahko je samo neslana šala, lahko je osebna zamera, lahko navijač poskuša pomagati svojemu športniku s pritiskom na tekmeca, lahko le ne prenese, da je nekdo nenehno boljši od nekoga, v ozadju so lahko kriteriji nastopov za športna tekmovanja. Obstajajo zelo različni motivi," pravi Matej Tušak. Obenem je v času današnje komunikacijske tehnologije brez težav nekomu zagroziti: "Najmanjši problem je odpreti neki račun na Gmailu ali kje drugje ter poslati grožnjo."

Tušak opozarja, da je treba vselej vsako grožnjo vzeti resno, čeprav je znano, da običajno pri grožnji ostane. Podobno je ocenila tudi nemška policija, ki je zato poskrbela za varstvo slovenske smučarke. Tušak obenem pravi, da so grožnje del vsakdana, medijsko zanimanje pa prisotno le v takih primerih, kot je Tina Maze ali kakšno drugo izpostavljeno ime. "Vprašajte samo premierja, koliko groženj s smrtjo prejme. Ali pa poglejte različne forume na internetu ..."
V športu so te grožnje vendarle redke in o ljudeh, ki si privoščijo takšno potezo, Tušak pravi: "To so največkrat navijači, ki pa niso športniki niti v kontekstu športnih vrednot. Takšnih ljudi je dovolj povsod in težava je v njihovem odnosu do sočloveka, kar ni v redu."
KOMENTARJI (42)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.