Shiffrinova s številko ena v vodstvu, prva Slovenka na startu 22.

Sölden, 26. 10. 2024 07.39 | Posodobljeno pred eno minuto

STA, J.B.
7

Na ledeniku Rettenbach se odvija prvo dejanje 59. sezone svetovnega pokala v alpskem smučanju. Prva na startnem seznamu je bila ameriška zvezdnica Mikaela Shiffrin, ki lovi 98. zmago v karieri. Na startu veleslalomske uverture so tri Slovenke, Ana Bucik Jogan s številko 22, Neja Dvornik s 27, Andreja Slokar bo startala kot zadnja, 62.

Andreja Slokar ima kljub neugodnemu izhodišču visoke apetite.
Andreja Slokar ima kljub neugodnemu izhodišču visoke apetite. FOTO: Luka Kotnik

Najboljša Slovenka na lanski söldenski premieri je bila Ana Bucik Jogan z 11. mestom, Neja Dvornik in Andreja Slokar se nista prebili med dobitnice točk. "Verjamem, da se bom znala v Söldnu dobro zbrati in pokazati najboljše vožnje, da bom zadovoljna in nasmejana v cilju," je napovedala Bucik Joganova.

Lani je zmagala Švicarka Lara Gut-Behrami, ki bi se morala na progo pognati kot četrta. Švicarka je sezono končala s tremi kristalnimi globusi, skupni zmagi v svetovnem pokalu je dodala še osvojena seštevka v veleslalomu in superveleslalomu.

A je tik pred startom sporočila, da zaradi zdravstvenih težav ne bo startala. "To je bila težka odločitev. A se enostavno ne počutim stoodstotno pripravljena," je Gut-Behrami povedala v intervjuju za švicarsko radiotelevizijo SRF. Gut-Behrami je v zadnje mesecu prebolela hudo gripo, nato pa je imela težave s kolenom.

To bo 31. tekmovanje za svetovni pokal v Söldnu. Proga na ledeniku Rettenbach se začne na nadmorski višini 3038 m, ima najstrmejši, 68-odstotni naklon in omogoča hitrosti od 65 do 80 km/h. Prva vožnja bo ob 10. uri, druga z najboljšimi 30 se bo začela ob 13.00.