
V Športnem centru Pokljuka in okolici je v zadnjih dneh zelo živahno. Kopica marljivih delavcev se trudi, da bi pripravila čim boljše pogoje za tekmovanje. Čeprav je v zadnjih dneh snežilo, je naravnega snega premalo za ureditev tekmovališča, zato so ga morali dovažati iz okolice, s polno paro pa delajo tudi snežni topovi.
Prizorišče tekem prihodnjega tedna si je ogledal tudi tehnični delegat Mednarodne biatlonske zveze Pavel Levora. "Na nekaterih delih prog je snega še premalo, a do ponedeljka bomo tudi to odpravili. Z vsem drugim pa je bil delegat zadovoljen, bo pa še naprej pozorno spremljal naše delo,“ je po ogledu tekmovališča s Pavlom Levoro povedal direktor Organizacijskega komiteja Pokljuka Borut Nunar in dodal: "Vse ekipe delajo, tudi snežni topovi so v polnem zagonu, tako da bodo proge do torka zjutraj, ko bo na sporedu trening, pripravljene.“
Tudi vremenska napoved za prihodnje dni je obetavna, saj so napovedane nizke temperature, v višjih predelih Slovenije pa tudi sneg. Pokljuške delavce v prihodnjih dneh čaka še veliko dela, a cilj vseh na Pokljuki je enoten – zagotoviti vrhunske pogoje za tekmovanje in poskrbeti, da bo Pokljuka ostala v lepem spominu biatloncem in biatlonkam ter vsem drugim in da se bodo v prihodnje z veseljem vračali na sončno stran Alp.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.