Žan Kranjec je bil po prvi vožnji tretji in je za vodilnim Francozom Alexisom Pinturaultom zaostajal za 19 stotink sekunde, v drugi vožnji pa je potem izgubil sedem mest. V finalu se ni znašel niti Alexis Pinturault, ki je končal na 11. mestu.
Najboljša uvrstitev veleslalomskega olimpijskega podprvaka na domači vitranški strmini tako ostaja peto mesto izpred štirih let. Kranjec je sezono odprl s stopničkami, s tretjim mestom na veleslalomskem uvodu v Söldnu. Potem pa je imel v veleslalomu rezultate od 10. do 13. mesta, primeril se mu je tudi en odstop. S tem ni bil povsem zadovoljen. Na olimpijskih igrah se je vse postavilo na svoje mesto tako, kot se je moralo. Premagal ga je zgolj najboljši veleslalomist sezone Marco Odermatt.
V Kranjski Gori se je odkrito spogledoval s stopničkami. A druga vožnja ob bučni navijaški podpori ni prinesla zadoščenja. "Skušal sem biti odločen, ne glede na dobro izhodišče po prvi vožnji. Zaostanek, ko sem prišel v cilj, me je vseeno presenetil. Moram pogledati, zakaj sem izgubil toliko časa. Bržkone gre za malenkosti, tudi Pinturault je zaostal zelo veliko. Jutri je nov dan, poskusil bom prikazati dve dobri vožnji, takšni, kot jih znam, in upam na višjo uvrstitev," je dejal 29-letni tekmovalec.
Kranjec se noče izgovarjati na zunanje okoliščine. Prepričan je, da je bil oprijem v drugi vožnji celo boljši kot v prvi, saj se je površina podlage nekoliko stalila. "Po prvi vožnji sem čutil, da imam rezerve, ne bi pa rekel, da je bila druga vožnja slabša kot prva, sploh glede na to, koliko sem vložil vanjo. Pridejo takšne vožnje, ko misliš, da boš hitrejši," je še dejal. "Ravno ne pokam od navdušenja. Malo me to jezi, ko ne najdem odgovora na drugo vožnjo," je imel Kranjec mešane občutke. Klemen Bergant, glavni trener slovenske moške ekipe za tehnični disciplini, je poznal odgovor: "Izgubljal je od prvih do zadnjih vrat, druge vožnje se je lotil narobe, preveč je zavijal, povprečna hitrost je bila manjša, kar je pomenilo tudi velike zaostanke."
Od Švicarja Loica Meillarda, najhitrejšega v finalu, je bil počasnejši za kar 2,20 sekunde, v skupnih časih pa je bil od Henrika Kristoffersena 1,53 sekunde počasnejši. Olimpijski prvak Odermatt je še na sedmem veleslalomu sezone, vključno z olimpijskim, končal na odru za zmagovalce in ima pred zadnjima dvema veleslaloma v seštevku discipline več kot 200 točk prednosti, tako da je že osvojil mali kristalni globus. Konkurentom je oddal zgolj 40 točk, tudi takrat, ko ni zmagal, je bil drugi in je priznal premoč le Kristoffersenu, ki je drugi v seštevku, a z zaostankom 207 točk.
Odermattu odlično kaže tudi v boju za veliki kristalni globus. Norvežana Aleksandra Aamodt Kildeja, ki lahko teoretično še edini ogrozi Odermattovo prevlado, ni v Kranjski Gori. Kilde sile usmerja v boj za smukaški seštevek, v katerem vodi pred Odermattovim rojakom Beatom Feuzem.
V nedeljo bo v Kranjski Gori še en veleslalom. Nato se bo karavana preselila v Francijo, v Courchevel/Meribel, kjer bodo od 16. do 20. marca na sporedu finalne tekme najboljše petindvajseterice v smuku, superveleslalomu, veleslalomu in slalomu ter še ekipna paralelna tekma.