Nekdanji slovenski alpski smučar Jure Košir na Smučarski zvezi Slovenije danes nastopa v vlogi predsednika zbora za alpsko smučanje. Kot aktivni tekmovalec se je ničkolikokrat spopadal z zelo načetimi progami, kljub vsemu pa je prepričan, da bi lahko današnja veleslalomska tekma trajala dlje.

"Mislim, da je daleč od tega, da bi zaradi proge lahko prišlo do poškodbe katere izmed tekmovalk. Mislim, da smo videli že veliko tekem, ki so bile bistveno bolj nevarne kot ta. Bržkone so tu prisotne tudi težnje posameznih trenerjev na Skaardala, saj vse tekmovalke niso odpeljale, kot bi si želele. Žal mi je, saj mislim, da bi tekma lahko šla naprej. Ne bi bilo enostavno, ampak prepričan sem, da bi tekmo lahko izpeljali. Ta hip nima smisla obtoževat ljudi, kdo je kriv, da je bila tekma prekinjena. Morda želijo smučišče ohraniti v dobrem stanju tudi zaradi slaloma."
Zahteva slalomska proga več dela kot veleslalomska? Lahko pričakujemo, da bo tekma zelo dolgo visela v zraku?
"Pri slalomu so hitrosti nižje, tako da se lahko luknje naredijo, pri čemer je možnost poškodb veliko manjša. Predvsem me skrbi, kaj lahko delavci na progi še postorijo, saj so vse možnosti že izkoristili. Rešitev je predvsem v jasni noči in temperaturi okrog ničle."

Mnogi, ki se ukvarjajo s pripravo proge, so prepričani, da bi bilo vsako dodajanje kemikalije snegu lahko že usodno za progo. Ali še obstaja snov, ki lahko reši aktualno stanje strmine?
"Dodajanje kemikalije lahko prinese stanje mrtvega snega, kot pravijo. To je najslabše. Idealno bi bilo, da bi bilo jasno, da bi progo zgladili in upali na temperaturo okrog ledišča."
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.