Žan Košir je sicer nastope v avstrijskem Kreischbergu začel zelo prepričljivo. Dobitnik dveh olimpijskih kolajn v Sočiju je bil v kvalifikacijah najhitrejši, v vožnje na izpadanje pa se je z 11. časom uvrstil tudi Rok Marguč. Slovenska deskarja sta bila uspešna tudi v osmini finala. Košir je suvereno ugnal Nemca Daniela Weisa, Marguč pa je dokazal, da najboljše predstave pokaže na največjih tekmovanjih, in je z odlično izpeljanim spodnjim delom izločil štirikratnega svetovnega prvaka Avstrijca Benjamina Karla. Kljub suverenim predstavam pa se glavnemu slovenskemu adutu za kolajno Koširju ni uspelo prebiti med najboljše štiri. Tržičan je v dvoboju z Andrejem Sobolevom storil napako na sredini proge in zaostanka za Rusom do cilja več ni uspel nadoknaditi. Bolj uspešen je bil Marguč. 28-letni Laščan je v četrtfinalu izkoristil napako Avstrijca Lukasa Mathiesa in se zanesljivo prebil v polfinale.

Pred finalom najboljših 16 je bilo veliko govora, katera proga bo hitrejša, boljši iz kvalifikacij jo namreč lahko izbira. Marguč te možnosti ni imel, vselej so jo imeli njegovi tekmeci. V osmini finala je bil to štirikratni svetovni prvak Avstrijec Karl. "Tega dvoboja sem se bal. Avstrijci so tu trenirali, mi nismo smeli, poleg tega pa je Karl vedno neugoden tekmec. Če ima svoj dan, ga je zelo težko premagati. Me je pa tudi zmedlo, da je izbral modro progo, ki naj bi bila počasnejša. In od nosilcev je edini izpadel, potem ko me njegova odločitev ni vrgla s tira. Takrat sem vedel, če dobim ta dvoboj, sem lahko zelo visoko," je imel Slovenec po četrtfinalu dober občutek.
In v četrtfinalu je gostitelje povsem zavil v črno, saj je izločil še zadnjega preostalega Avstrijca, Lukasa Mathiesa. Nato ga je čakal Fischnaller, ki ni bil veliko hitrejši, Marguča je pokopala napaka pred ravninskim delom. "V vratca sem nepotrebno šel preveč direktno, zato sem izgubil hitrost. Drugače bi najbrž Italijana premagal, tako pa sem se moral zadovoljiti z bojem za tretje mesto. Prav pred tem dvobojem z Italijanom Aaronom Marchom pa sem bil najbolj živčen. Dvoboji za četrto mesto mi nikoli niso šli najboljše, zato sem čutil ogromen pritisk. Na srečo se je vse izšlo, kot sem si želel, po slalomskih težavah v sezoni je to tretje mesto kot zlato. Jutri bom na veleslalomu povsem sproščen, užival bom, zato bom tudi nevaren," se je smejalo Marguču, ob Žanu Koširju, Roku Flandru, Matevžu Petku in Timu Kevinu Ravnjaku dobitniku odličij s svetovnega prvenstva.
Ostalim Slovencem se ni uspelo uvrstiti v finalne vožnje. Po prvi vožnji je dobro kazalo tudi Juretu Hafnerju (11. mesto), a je v drugo uvrstitev pokvaril, tako da se je moral zadovoljiti z 22. mestom. Tim Mastnak je bil 28., Jernej Demšar pa se ni uvrstil niti v drugo kvalifikacijsko vožnjo, zasedel je 37. mesto.
Brez finala je pri ženskah ostala Gloria Kotnik, bila je 24. Pri dekletih je bila sicer najboljša Rusinja Alena Zavaržina.

Izidi, moški:
1. Roland Fischnaller (Ita)
2. Andrej Soboljev (Rus)
3. Rok Marguč (Slo)
4. Aaron March (Ita)
5. Žan Košir (Slo)
6. Lukas Mathies (Avt)
7. Vic Wild (Rus)
8. Mirko Felicetti (Ita)
9. Kaspar Fleutch (Švi)
10. Benjamin Karl (Avt)
...
22. Jure Hafner (Slo)
28. Tim Mastnak (Slo)
37. Jernej Demšar (Slo)
Portret Roka Marguča:
- največji uspehi:
- OI:
5. mesto, Soči 2014, paralelni veleslalom
12. mesto, Soči 2014, paralelni slalom
23. mesto, Vancouver 2010, paralelni veleslalom
- SP:
1. mesto, Stoneham, 2013, paralelni slalom
2. mesto, La Molina 2011, paralelni veleslalom
3. mesto, Kreischberg 2015, paralelni slalom
3. mesto, La Molina 2011, paralelni slalom
- svetovni pokal:
1. mesto, Arosa 2013, paralelni veleslalom
2. mesto, Moskva 2011, paralelni slalom
3. mesto, Furano 2007, paralelni veleslalom
3. mesto, Bad Gastein 2008, paralelni slalom
4. mesto, Carezza 2014, paralelni veleslalom
KOMENTARJI (24)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.