
Njegovo izhodišče je bilo enostavno. Ameriški zvezdnik, ki se v Franciji sicer skrbno skriva pred mediji in oboževalci, je dejal, da na tako zahtevnih terenih (po njegovem mnenju je bil zelo sporen že superveleslalom) preprosto ne moremo dobiti pravega zmagovalca. Razlog se seveda skriva v dejstvu, da takšne proge ni mogoče presmučati “ofenzivno”, saj smučar s tovrstnim slogom preprosto ne more uspešno in predvsem brez napak prismučati do cilja. Posledično pridejo na svoj račun “ziheraši”. To pa nekako ne bi smela biti lastnost, ki bi na tako velikem tekmovanju prinesla uspeh.
Na nek način način je stališče Američana, ki je vedno brez dlake na jeziku, zelo lepo potrdil tudi zmagovalec najbolj prestižne discipline, Kanadčan John Kucera, ki se je ob vprašanju – kako je premagal “goro”, le prešerno zasmejal in odvrnil: “Premagal goro!? Ne, le najbolj uspešno sem “prigrizel” do cilja!”

Velika tekmovanja so vedno povezana tudi s precejšnjo mero loterije. Tokrat, na tako zahtevni progi, ne moremo govoriti o tem, da je zmagal “aberveznik”, ki je imel pač srečo. Dejstvo pa je, da je pri razpletu spet imela prste vmes tudi fortuna. Andrej Jerman je bil tokrat med tistimi, ki niso imeli srečne roke. Tržičan, ki je Slovenijo postavil na smukaški zemljevid, je zelo nazorno opisal razmere, ki so v času njegovega nastopa vladale na progi: “Štartal sem približno takrat kot Didier Cuche. Videli ste, da je Švicar progo prevozil praktično optimalno, pa vseeno ni mogel zmagati. Sam sem imel velike težave z vidljivosti, saj sem nekaj odsekov presmučal povsem na slepo. Vseeno sem zadovoljen, saj sem v danih okoliščinah iztržil največ.”
Precej manj zgovorni so bili v cilju pripadniki belo rdeče smučarske velesile. Avstrijci so namreč v paradni disciplini ostali brez medalj. Čast naših severnih sosedov pa je s šestim mestom reševal zvezdnik iz Flachaua, Herman Maier. Medtem, ko je že “malce zarjaveli" Herminator odgovarjal na vprašanja svojih rojakov, pa je je direktor “močnega tima” Hans Pum skušal doseči preobrat še za zeleno mizo. Bržkone je načelnik najbogatejše ekipe v izteku porabil največ telefonskih impulzov, ko je živčno korakal gor in dol in izposloval ponovni štart Michaelu Walchofferju. Toda vse skupaj je bilo na koncu zaman.
Dogajanje na zahtevni preizkušnji je gotovo najlepše povzel vselej uglajeni Norvežan, Aksel Lund Svindall, ki je v Val d'Isere postal “bivši najboljši smukač na svetu”: “Trudil sem se po najboljših močeh, toda na vrhu je vedno prostora le za enega. O terenu nima smisla govoriti. Zmagal je tisti, ki ga je bil sposoben najhitreje presmučati!”
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.