Smučarski klub Branik Maribor je naslednji v vrsti športnih kolektivov, ki je zaradi finančnih težav končal v stečaju. Postopek ni presenečenje, saj je imel klub že dlje časa likvidnostne težave. Bojazni za tekme Zlate lisice, ki jih vseskozi organizira Branik, pa naj ne bi bilo.

Kot poroča časnik Večer, je stečaj pravzaprav "olajšanje" za klub, ki bo tekme svetovnega pokala v alpskem smučanju za dekleta še naprej organiziral, a očitno pod drugim imenom. "Za tekmovanje je stečaj po svoje olajšanje. Problema ni, saj tekmo dobi Slovenija. Mednarodni smučarski zvezi Fis je vseeno, kako se klub imenuje, važni so ljudje, lokacija in tradicija. Stečaj je celo pozitiven z vidika, da se bodo razčistile stvari, klub pa bo lažje deloval, saj ga ne bo tepla preteklost, za katero sedanjo vodstvo ni krivo. Seveda pa branikovcem, ki jih je nekaj tisoč, ni vseeno, da se je to zgodilo," je osebno mnenje Uroša Mencingerja, tiskovnega predstavnika Zlate lisice, navaja Večer.
Boštjan Tancer, predsednik SK Branik pa je za Večer dejal, da naj bi na pogorišču Branika zrasel nov klub, ki bo imel novo ime.
Branik je bil že leta 2014 v postopku poenostavljene prisilne poravnave, ki je razkril, da je imelo društvo 1,7 milijona evrov dolga, ob tem pa še 19,1 milijona evrov poroštev za kredite Športnega centra Pohorje.
KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.