Na prizorišču treninga slovenskih smučarjev hitrih disciplin je bil tudi naš novinar Matic Flajšman. Ta nam je v Slovenijo z ledenika Kanuertal zaupal, kaj se je dogajalo z Rokom Perkom. 32-letnik je padel ob spustu z vlečnice, ko se jima je skupaj z Miho Hrobatom utrgalo sidro. Očividci pravijo, da naj bi njegovo kotaljenje po progi izgledalo dokaj grdo. Po prvih informacijah preko radijskih povezav naj bi Perko tarnal nad bolečinami v hrbtu, čez čas pa naj bi se zelo slabo počutil. Prav zato se je slovenska ekipa po pregledu fizioterapevtke odločila začasno prekiniti trening in poklicala helikopter, ki je Perka odpeljal v bližnjo bolnišnico v Zamsu. Kasneje so iz Smučarske zveze Slovenije sporočili, da Perko čuti bolečine v prsnem košu, ob 12.40 pa je glavni trener hitrih disciplin Peter Pen sporočil, da ima Rok zlomljeno peto rebro na desni strani ter da ni utrpel drugih poškodb.

Nekdanji mladinski svetovni prvak v smuku se je sicer ravno vračal po hudih poškodbah, ki so ga že pestile v karieri. Grdo se je poškodoval v Sočiju na prizorišču olimpijskih iger, nato pa še v Val Gardeni, kjer sicer decembra 2012 dosegel tudi najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu, in sicer drugo mesto na smuku.
KOMENTARJI (48)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.