Železarji vse bližje končnici

Jesenice, 09. 03. 2007 21.57 |

Hokejisti Jesenic so s 5:2 premagali Linz in se utrdili na 4. mestu lige Ebel, ki še vodi v končnico.

Jeseničani so se z zmago močno približali uvrstitvi v končnico avstrijske hokejske lige FOTO: POP TV

Jeseničani so pred domačimi navijači s 5:2 ((2:1, 1:0, 2:1) premagali trenutno tretjeuvrščeno moštvo avstrijskega prvenstva, Black Wings Linz. Zmaga jih je močno približala cilju, uvrstitvi v končnico tekmovanja, kamor se uvrstijo štiri najboljša moštva. Trenutno so na četrtem mestu prvenstvene lestvice, pred prvimi zasledovalci, dunajskim moštvom Vienna Capitals, pa imajo že tri točke prednosti.

Dunaj je namreč na gostovanju v Beljaku klonil z 2:6. Železarji se bodo z moštvom iz avstrijske prestolnice pomerili v torek, tekma pa bi že lahko bila odločilna. V nedeljo pa jih čaka gostovanje pri vodilnem Salzburgu.

Po vodstvu gostov poplava jeseniških zadetkov

V dvorani Podmežakla so se prvi veselili gostje. Z igralcem več na ledeni ploskvi je v 5. minuti zadel Gregor Baumgartner. Izenačil je Tomi Hafner, še pred iztekom tretjine pa je za preobrat poskrbel David Rodman. Isti igralec je v drugi tretjini še povišal vodstvo 'Železarjev', na 4:1 pa je v zadnji tretjini zvišal Jean Philippe Pare.

Nato je gostom rezultat uspelo znižati - strelec je bil Perthaler - a je Aaron Fox v predzadnji minuti zadel v nebranjeno mrežo.

Innsbruck - Red Bull Salzburg 5:4 (1:0, 2:3, 2:1)
Acroni Jesenice - Black Wings Linz 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
KAC Celovec - Graz 99ers 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
VSV Beljak - Vienna Capitals 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)