Šport

Začela se je liga NHL

East Rutherford, 06. 10. 2005 10.50 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min

Po 515 dneh od zadnje tekme v ligi NHL so hokejisti znova stopili na ledene ploskve.

Hokejista Vancuvra in Phoenixa
Hokejista Vancuvra in Phoenixa FOTO: Reuters

Po izgubljeni celotni lanski sezoni so v noči na četrtek na ledene ploskve prvič stopili hokejisti v severnoameriški profesionalni ligi NHL ter po 515 dneh od zadnje tekme v elitni konkurenci odigrali prvi krog prvenstva. Branilci naslova prvakov Stanleyjevega pokala iz sezone 2003/04, hokejisti Tampa Bay Lightning, so sezono začeli odločno ter s 5:2 ugnali Carolina Hurricanes.

V sredinih obračunih so se izkazali tudi vsi najvišje uvrščeni igralci na naboru lige NHL, le prvi zvezdnik "drafta", 18-letni Sidney Crosby, ni izpolnil pričakovanj svojega delodajalca, ekipe Pittsburgh. Slednja je kar z 1:5 klonila proti moštvu New Jersey Devils.

Zach Parise, prvi izbor moštva New Jersey Devils na draftu leta 2003, je z golom ob igralcu več in dvema podajama, ki jih je izkoristil njegov soigralec Brian Gionta, popolnoma zasenčil novinca na drugi strani - Crosbyja ter Vrage popeljal do zmage s 5:1. Je pa Crosby z odlično podajo vsaj sodeloval pri častnem zadetku Pittsburgha, ko je bil ob številčni pomoči Pingvinov uspešen Mark Recchi. Dvakrat je za New Jersey zadel še Sergej Brilin.

Hokejisti Tampe Bay so šli odločno v novo sezono
Hokejisti Tampe Bay so šli odločno v novo sezono FOTO: Reuters


Na Floridi so igralci ekipe Tampa Bay Lightning končno le dobili priložnost, da skupaj z navijači proslavijo naslov Stanleyjevega pokala. Pred srečanjem so pripravili pravi spektakel, nato pa naslov prvaka upravičili že kar na prvem srečanju nove sezone ter s 5:2 premagali Carolino Hurricanes. Prvi se je pri Strelah med strelce vpisal Vinny Prospal, nato pa imel levji delež še pri uspešnih strelih Dana Boyla in Vincenta Lecaveliera.

V Torontu je zmagovalec bil znan šele po kazenskih strelih. Že po sedmih minutah igre je ledeno ploskev zapustil kapetan moštva Maple Leafs, Mats Sundin, potem ko je dobil močan udarec s ploščico v glavo. Slabo minuto pred koncem tekme je Daniel Alfredsson domačine privedel do izenačenja (2:2) ter tako izsilil podaljške, kjer pa gledalci niso videli zadetkov. Na koncu je bil v tretjem poskusu za Senatorje iz Ottawe uspešen Dany Heatley ter uničil upe Toronta, da bi slavil v prvem krogu nove sezone in še pred domačim občinstvom.

Aaron Miller iz Los Angeles Kings
Aaron Miller iz Los Angeles Kings FOTO: Reuters


Prav tako je na domačem terenu klonila ekipa Philadelphia Flyers, ki so jih s 5:3 ugnali New York Rangers. Prvo priložnost švedskega zvezdnika Philadelphie Petra Forsberga, da se izkaže pri novih delodajalcih, je pokvaril "Ranger" Jaromir Jagr, ki je z dvema goloma v zadnjem delu tekme ob številčni premoči New Yorka slednje pripeljal do zmage. Teemu Selanne in Scott Niedermayer - veliki okrepitvi nove sezone - ter Joffrey Lupul so bili uspešni za Mogočne račke, ki so s 5:3 premagale ekipo Chicago Blackhawks.

Prav tako ni uspel prvi nastop v vlogi trenerja moštva Phoenix Coyotes legendarnemu Kanadčanu Waynu Gretzkyju, najboljšemu strelcu vseh časov v NHL, saj so njegovi varovanci z 2:3 klonili proti hokejistom ekipe Vancouver Canucks. Los Angeles Kings, za katere bo v prihodnji sezoni zaigral tudi Slovenec Anže Kopitar, je s 4:5 izgubil proti moštvu Dallas Stars.

Panterji iz Floride slavijo zmago nad Atlanto
Panterji iz Floride slavijo zmago nad Atlanto FOTO: Reuters

Buffalo Sabres je na domači ledeni ploskvi s 6:4 ugnal New York Islanders, hokejisti moštva Bruins iz Bostona so klonili proti Montrealu z 1:2, ekipa Washington Capitals, za katero igra prvi zvezdnik lanskega nabora Aleksdander Ovečkin, je slavila proti Columbus Blue Jackets s 3:2, Panterji s Floride pa so bili boljši od hokejistov Atlante Trashers (2:0).

Rdeča krila iz Detroita so slavila visoko, s 5:1, proti St. Louis Blues. Slavili so tudi vsi trije gostitelji: Minnesota Wild proti ekipi Calgary Flames (6:3), Nashville Predators so bili s 3:2 boljši od Morskih psov iz San Joseja ter ekipa Edmonton Oilers od hokejistov Colorado Avalancha (4:3).

Izidi:

Buffalo Sabres - New York Islanders 6:4
Boston Bruins - Montreal Canadiens 1:2
Washington Capitals - Columbus Blue Jackets 3:2
Florida Panthers - Atlanta Trashers 2:0
Philadelphia Flyers - New York Rangers 3:5
Detroit Red Wings - St. Louis Blues 5:1
Tampa Bay Lightning - Carolina Hurricanes 5:2
New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins 5:1
Minnesota Wild - Calgary Flames 6:3
Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 2:3 (po kazenskih strelih)
Nashville Predators - San Jose Sharks 3:2
Chicago Blackhawks - Anaheim Mighty Ducks 3:5
Dallas Stars - Los Angeles Kings 5:4
Edmonton Oilers - Colorado Avalanche 4:3
Vancouver Canucks - Phoenix Coyotes 3:2

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20