Zabriskie ostaja v vodstvu

Pariz, 04. 07. 2005 00.00 |

Tretjo etapo kolesarske dirke po Franciji je dobil Belgijec Boonen, v skupnem seštevku pa je Američan Zabriskie zadržal vodilno mesto.

Kolesar Tom Boonen je osvojil že drugo etapo
Kolesar Tom Boonen je osvojil že drugo etapo FOTO: Reuters

Zmagovalec tretje etape kolesarske dirke po Franciji je kolesar Quick Stepa Belgijec Tom Boonen, ki je po odličnem sprintu slavil že na nedeljski drugi etapi. Drugo mesto na 212,5 km dolgi etapi je osvojil Avstrijec Peter Wrolich, tretje pa Avstralec Robbie McEwen. Edini slovenski predstavnik na Touru Gorazd Štangelj je tretjo etapo končal na 37. mestu.

Spet odločilni sprint

Tako kot na drugi etapi, je tudi na tretji o zmagovalcu odločal sprint. Znova pa se je izkazal Boonen, ki je tudi na lanskem Touru slavil na dveh sprintih. Progo od La Chataigneraieja do Toursa je prikolesaril v 4 urah, 36 minutah in 9 sekundah. "Odlično se počutim v zeleni majici," je dejal Boonen.

Še zadnjih sto metrov pred koncem tretje etape je Boonen zaostajal za skupino osmih kolesarjev, nato pa pospešil in ugnal drugega na tretji etapi Avstrijca Wrolicha ter Avstralca O'Gradyja. Sprva je sicer v cilj kot tretji prikolesaril O'Gradyjev rojak Robbie McEwen, vendar je strokovna komisija po natančnem posnetku kasneje dosodila, da je McEwen namerno oviral O'Gradyjevo pot.

Armstrong računa na kronometer

Lance Armstrong zaenkrat še ne naskakuje prvega mesta
Lance Armstrong zaenkrat še ne naskakuje prvega mesta FOTO: Reuters

Američan Zabriskie je zadržal rumeno majico, še vedno pa mu v skupnem seštevku tesno sledi Lance Armstrong. Slednji se tokrat ni nadejal visoke uvrstitve, saj več pričakuje od moštvenega kronometra, kjer bo poskušal pridobiti prednost pred nasprotniki. Teksačan je na tokratni preizkušnji ves čas kolesaril nekje na sredini.

Armstrong v skupnem seštevku za Zabriskiejem zaostaja le za dve sekundi. Rumeno majico pa si bo lahko oblekel že po torkovi 67 km dolgi ekipni preizkušnji, ko bo njegova ekipa Discovery Channel startala kot prva, potem ko so slavili na lanski dirki.