Po Matiji Pavšiču in Gregorju Hrabarju ter Davorju Mizeritu se je od aktivnega veslanja poslovil še Gregor Sračnjek, ki ni našel službe na nobenem od treh ministrstev, ki zaposlujejo športnike, zato si je službo poiskal sam, kar je posledično pomeni tudi konec športne poti, je konec tedna ob robu veslaške regate na Bledu razkril predsednik VZS Tomo Levovnik.
Slovensko veslanje že vse od olimpijskih iger 1988 v Seulu skoraj vsako leto razveseljuje javnost s tekmovalnimi uspehi in odličji na svetovnih prvenstvih in olimpijskih igrah. Kljub temu pa Veslaški zvezi Slovenije v vseh teh letih ni uspelo enakovredno prodreti v vodilne športne in vladne strukture, ki se ukvarjajo z zagotavljanjem statusa športnikom. Drugače namreč ni moč razložiti, da tekmovalci, ki na olimpijskih igrah osvajajo deveta in deseta mesta ne dobijo zaposlitve v katerem od ministrstev, medtem ko so na spiskih zaposlenih številni, ki se na olimpijske igre niti ne uvrstijo.
"Težave ostajajo enake kot v preteklosti in zaradi strukturnih težav smo že ob četrtega vrhunskega tekmovalca, ki je predčasno sklenil športno pot. Na veslaški zvezi tekmovalcu nismo uspeli zagotoviti vseh sredstev za normalno socialno varnost. Zganil se ni niti nihče iz strokovnih služb, saj je bil na spisku za zaposlitev že od septembra 2004. Zaposlitev v državni upravi so eden od pogojev tudi za naše tekmovalce," je ob tem dejal Levovnik.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.