Malezijca je zaradi slabih predstav zamenjal testni voznik BAR-a Anthony Davidson. 23-letni Britanec bo z Minardijem zagotovo nastopil na Madžarskem in v Belgiji, veliko možnosti za nastop na zadnjih treh dirkah sezone pa ima Brian Herta, zvezdnik ameriške serije CART. Američan je namreč z Minardijem testiral prejšnji teden v Donington parku in formuli 1 se po Michaelu Andrettiju, ki je leta 1993 vozil pri McLarnu obeta edini dirkač ameriškega porekla.

Povsem drugačno zgodbo ima moštvo Arrowsa pod okriljem Toma Walkinshawa, ki je oznanila finančne težave že na dirki za Veliko nagrado Velike Britanije v Silverstonu. Zdaj je očitno podleglo praznim denarnicam, saj ekipa dolguje velik del denarja opremljevalcu motorjev Coswortha, ki ga je Walkinshaw poravnaval tudi iz svojega žepa. Za odkup deleža se že zanima odstavljeni Craig Pollock iz BAR-a pred začetkom letošnje sezone. Manager svetovnega prvaka iz leta 1997 Jaquesa Villeneuvea tako napoveduje vrnitev v karavano formule 1 v novi vlogi. Vsi upajo, da se bo to zgodilo v kratkem roku, da bo na štartnih položajev spet 22 dirkalnikov.

Oranžni kombinezon pa je medtem slekel tudi Heinz Harald Frentzen. Veliko se je govorilo, da se bo Nemec vrnil k Sauberju in zasedel položaj Felipeja Masse, a je manager mladega brazilskega voznika govorice ovrgel s pogodbo do konca naslednje sezone. Druga možnost za Nemca je Jordan, saj naj bi pri rumenih odslovili Takuma Sata. Karkoli se bo razvijalo v naslednjih dneh, Frentzen na Madžarskem ne bo nastopil.
3.975 metrska proga na Hungaroringu je bila v svoji zgodovini deležna kar nekaj sprememb. Mnogi so se namreč pritoževali nad zelo ovinkasto in počasno progo, v današnji podobi pa kljub popravkom še vedno velja za eno najkrajših prog v koledarju dirk formule 1, takoj za Monakom. Rekord proge drži trenutno upokojeni Mika Hakkinen, ki je leta 2001 z McLarnom postavil čas 1:16.723.
Najbolj uspešno moštvo na Madžarskem je ekipa Williamsa s sedmimi zmagami. Lepe spomine na to dirko pa imajo tudi pri Arrowsu, ki jih kot rečeno letos na Hungaroringu ne bo. Damon Hill bi ekipi leta 1997 za las privozil prvo zmago, a mu je le nekaj krogov pred koncem odpovedala hidravlika.
Na Madžarsko se rad vrača tudi Michael Schumacher, še lepši spomini pa so se mu vtisnili lani, ko je na trinajsti dirki sezone s Ferrarijem osvojil četrti naslov svetovnega prvaka. Letos pa je že premagal tudi dosežek Nigela Mansella, ko je še legendarni peti naslov pospravil v žep že na enajsti dirki sezone v Franciji. Nemec je s tem poskrbel tudi za manjše zanimanje gledanje dirk tako v živo kot tudi po televiziji. Mnogi zato pričakujejo ne preveč razburljivo dirko, vse pa se lahko spremeni v primeru, da preseneti dež. Kljub temu, da je letošnje poletje zelo deževno, je možnosti za padavine na Hungaroringu zelo malo. Od leta 1986 namreč pomnijo oblačno vreme samo v letih 1990 in 1994, sicer pa so za to dirko značilni sončni in zelo vroči pogoji. Zanimivo je tudi dejstvo, da ciljne črte nikoli ni prepeljalo manj kot deset dirkačev, v sezoni 1999 pa je dirko končalo kar 17 dirkačev. Čisto prvo dirko na Madžarskem pa si mnogi niso zapomnili po spektakularnih vožnjah, temveč po tem, da je bila po dveh urah prekinjena, ker je bila povprečna hitrost dirkačev prepočasna.