Pred natanko letom je Matjaž Kek začel svojo misijo na klopi naše izbrane vrste in začetek je bil kar obetaven. V Domžalah je namreč v prijateljskem dvoboju z 1:0 padla Estonija, nadaljevanje zgodbe pa je bilo vse prej kot rožnato. Pod Kekovim vodstvom je doslej Slovenija na dvanajstih tekmah iztržila tri zmage, tri remije in šest porazov.

V oči bode predvsem dejstvo, da se uglednim nogometnim tekmecem, kot so Nizozemci in Romuni, nikakor nismo uspeli postaviti po robu. Tudi sinočnji poraz z Danci je dal vedeti, da je Slovenija še daleč od prepoznavne igre in da se selektor še naprej ubada z vprašanjem, kako sestaviti zasedbo, ki bi bila sposobna odgovoriti zahtevam sodobne nogometne igre.
Na srečo pa ima selektor tudi kakšen razlog za bolj miren spanec. Medijski pritisk v Sloveniji ni ravno takšen, da bi Matjažu Keku paral živce, pa tudi prvi mož Nogometne zveze Slovenije Rudi Zavrl nam je v pogovoru zatrdil, da zamenjava Keka zaenkrat ne pride v poštev. Mogoče bo pa trdo delo, o katerem tako pogosto govori Kek, le obrodilo kakšne sadove.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.