Veselje Jeseničanov

Linz, 18. 02. 2007 21.02 |

Hokejisti jeseniškega Acronija so v 46. krogu lige Ebel v gosteh premagali ekipo Black Wings Linz s 6:3.

Hokejisti jeseniškega Acronija so premagali ekipo Black Wings Linz
Hokejisti jeseniškega Acronija so premagali ekipo Black Wings Linz FOTO: POP TV

Po zmagi v petek proti Gradcu so bili hokejisti Acroni Jesenic trdno odločeni, da si bodo dve točki priborili še v Linzu. Začetek tekme tega sicer ni napovedoval, kajti domači so začeli silovito, tako da je imel Gaber Glavič ogromno dela, ki pa ga je opravljal odlično. Črna krila so imela tako že v četrti minuti na voljo kazenski strel, a je Virtanenov strel Glavič ubranil in prva nevarnost je minila. Nato pa so na sceno stopili gostje. V sedmi minuti je David Rodman odlično našel Foxa, ki je preigral dva domača igralca in prelisičil Machreicha, ki je bil nemočen tudi ob strelih Žagarja, Pareja in Razingarja za visoko vodstvo po prvih dvajsetih minutah.

V drugem delu so domači pokazali nekaj zob, se približali že po dveh minutah, a jih je Aaron Fox na polovici druge tretjine vnovič postavil na realna tla z igralcem manj. Ko je v zadnjem delu Američan zadel še z igralcem več, je bilo jasno, da bodo Gorenjci domov odšli s polnim plenom. Znova se je izkazal jeseniški vratar Glavič, ki je v 49. minuti ubranil še en kazenski strel, tokrat Shearerju.

Jeseniška odlična predstava v mestu ob Donavi je dobra napoved pred torkovim dvobojem z "bogataši" iz Salzburga, ki bo v Podmežakli.

Statistika tekme:

Ledna dvorana, gledalcev 3500, sodniki Laengle, Huetter in Mutz (vsi Avstrija).
Strelci: 0:1 Fox (D. Rodman, 7.), 0:2 Žagar (Terlikar, 13.), 0:3 Pare (D. Rodman, 14.), 0:4 Razingar (Polončič, Pare, 20.), 1:4 Oberkofler (Salfi, Unterweger, 23.), 1:5 Fox (Pare, 31.), 2:5 Ignatjevs (Lukas, Groleau, 31.), 2:6 Fox (M. Rodman, D. Rodman, 51.), 3:6 Virtanen (Shearer, Oberkofler, 58.)
Kazenske minute: Black Wings Linz 10+10; Acroni Jesenice 12 minut.