Veselje Celjanov

Ljubljana, 24. 11. 2007 17.55 |

Ekipa Celja Pivovarna Laško je doma zmagala proti ekipi Gummersbacha z 28:27 in se uvrstila v drugi krog lige prvakov.

Že dobro uro in pol pred tekmo so se do dvorane Zlatorog valile neprekinjene kolone navijačev, ki so želeli čimprej napolniti in zasesti svoje sedeže v celjski lepotici in s svojim navijanjem pomagati ljubljencem do želenega cilja - osvojitve vsaj točke proti nemškemu Gummersbachu - ki bi jim prinesla uvrstitev v drugi del lige prvakov. Pred tekmo je Roman Pungartnik iz rok predsednika kluba Toneta Turnška in nekdanjega direktorja Vlada Privška ter ob ovacijah publike prejel priznanje, kipec celjskega viteza, kot ena od legend celjskega rokometa ob 60-letnici delovanja kluba. Okoli 6.500 navijačev se je pred prvim sodnikovim žvižgom z minuto molka poklonilo preminulemu celjskemu novinarju Jožetu Kuzmi-Pepiju.

Prvi polčas se je bolje začel za Celjane, ki so bili v vodstvu prvih 12 minut. Gummersbach je v vodstvo prvič prišel šele v 14. minuti z rezultatom 5:6. V drugem delu prvega polčasa so domači nekoliko zaspali, to pa so izkoristili rokometaši Gummersbacha, ki so v 18. minuti vodili že za +3.

Celje je v domači dvorani premagal Gummersbach.
Celje je v domači dvorani premagal Gummersbach. FOTO: Slavko Kolar

Nekaj dobrih obramb Aljoše Rezarja je pripomoglo k temu, da zaostanek Celja ni bil še večji. Kljub nekaterim dobrim akcijam, se domači gostom niso več uspeli približati in so na polčas odšli z dvema goloma prednosti.

Obetalo se je negotovo nadaljevanje, Celjani pa so v uvodnih minutah ves čas lovili priključek. Pri gostih je v uvodnih minutah nadaljevanja zadeval Pungartnik. Praktično cela dvorana je od uvodnih minutah nadaljevanja stala na nogah in z bučnim navijanjem pripomogla, da so Celjani z golom Davida Špilerja v 39. minuti po dolgem času izenačili na 19:19 in nato še na 20:20. Polna dvorana je ponorela v 43. minuti, ko so domači z golom Kokšarova iz najstrožje kazni po dolgem času povedli za gol (22:21).

Slavko Ivezič je Celjane popeljal še do druge zmage.
Slavko Ivezič je Celjane popeljal še do druge zmage. FOTO: Slavko Kolar

Celjani, ki so v teh minutah kar leteli na krilih svojih navijačev, so v štirih minutah naredili delni izid 4:0 in gostujoči trener je v 45. minuti pri zaostanku 21:24 vzel minuto odmora. Celjani so za štiri gole povedli z igralcem manj, v zadnjih desetih minutah pa s prednostjo treh golov. V zadnjih petih minutah so imeli gostitelji odlično izhodišče, saj so vodili s petimi goli prednosti, kar je bila v veliki meri zasluga vratarja Aljoša Rezarja, ki je ob pomoči granitne obrambe dobesedno zaklenil svoja vrata. A gostje se niso predali, po nekaj zaporednih napakah domačih so se v začetku 59. minute približali le na tri gole zaostanka. Domači trener Slavko Ivezič je minuto in 50 sekund pred koncem vzel minuto odmora, da svojim varovancem podeli zadnje nasvete in obdržijo želeni rezultat. Zdelo se je, da so pivovarjem v zadnjih minutah zatresle roke, saj je bilo v začetku 59. minute le še +2. A zmaga je ostala doma, saj je domačim v zadnjih 15 sekundah uspelo obdržati žogo v svojih rokah in ob koncu pred svojimi navijači doseči zastavljni cilj.

Žreb skupin za drugi del najbolj imenitnega evropskega klubskega tekmovanja bo v torek, 27. novembra, na Dunaju.