Hrvaška rokometna reprezentanca se je po zmagi nad Francijo s 35:32 (15:14) uvrstila v veliki finale svetovnega prvenstva v Tuniziji in se bo v nedeljskem finalu pomerila s Španijo. Končni izid ni pokazatelj pravega dogajanja na igrišču, kajti naši južni sosedi, aktualni olimpijski in svetovni prvaki, so v drugem polčasu povsem zasenčili "trikolorje" in si v 52. minuti priigrali že osem golov prednosti. Francoski pritisk v zadnjih minutah je botroval k nekoliko tesnejšemu izidu, a hrvaška zmaga ni bila ogrožena.
Hrvati so bili le v uvodnih dvajsetih minutah v nekoliko podrejenem položaju, nato pa so izbranci Lina Červarja zaigrali veliko bolje. Predvsem v drugem polčasu, ko so z odlično obrambo in hitrimi protinapadi izdatno napolnili mrežo francoskega vratarja Thierryja Omeyerja. V 46. minuti so si priigrali šest golov prednosti (29:23), ko pa so v 52. minuti povedli z 32:24, je bilo že vse odločeno.
Dvorana 7. november, gledalcev 6.000, sodnika: Vakula in Ljudovik (oba Ukrajina)
Hrvaška: Losert, Kaleb 5, Balič 8, Lackovič 3, Zrnič, Vori 5, Dominikovič, Džomba 8 (1), Šola, Goluža, Šprem, Špoljarič, Metličič 6, Buntič
Francija: Fernandez 2, Dinart, Burdet 5, Kervadec 2, Narcisse 4, Anquetil 5 (3), Girault, Karaboue, Karabatič 4 (1), Kempe 1, Omeyer, Richardson 1, Abati 1 (1), Guigou 7 (1)
Sedemmetrovke: Hrvaška 1 (1), Francija 7 (6)
Izključitve: Hrvaška 10, Francija 8 minut
Rdeč karton: /
_________________________________________________
Domačini ostali brez željenega finala

Španska rokometna reprezentanca je v prvi polfinalni tekmi svetovnega prvenstva v Tuniziji premagala domačo izbrano vrsto s 33:30 (18:16). V nedeljskem velikem finalu se bo pomerila z zmagovalcem dvoboja Hrvaška - Francija.
Španski rokometaši so Tunizijcem razblinili finalne sanje in jim tako prizadejali prvi poraz na letošnjem zaključnem turnirju. Igralci s Pirenejskega polotoka so bolj ali manj celo tekmo nadzorovali tekmeca, predvsem pa so jih zasenčili na taktičnem področju.
V primerjavi s prejšnjimi tekmami domači igralci tokrat niso imeli tolikšne podpore s tribun, prireditelj je pač moral tri desetine vstopnic porazdeliti med hrvaškimi, španskimi in francoskimi ljubitelji rokometa. Kljub temu so domači privrženci pripravili peklensko vzdušje, a že prve minute so pokazale, da si Španci želijo v finale.
Večji del dvoboja se je na parketu odvijal izenačen boj, končnici obeh polčasov pa sta bili domena Entrerriosa, Garralde, Barrufeta in drugih španskih rokometašev. Izbranci španskega selektorja Juana Carlosa Pastorja so si odločilno prednost priigrali v 53. minuti, ko so povedli za dva gola (28:26), v nadaljevanju pa s pridom izkoristili dveminutno izključitev enega domačega igralca in povedli s 30:26.
Dvorana 7. november, gledalcev 12.000, sodnika: Hansson in Olsson (oba Švedska)
Tunizija: Missaoui, Hedoui, Gharbi, Tej 3, Hmam 9 (1), Saied, Madi, Jarou 1, Maggaiz, Haj Ahmed 1, Seboui 4, Bousnina 7, Ben Aziza 1, Megannem 3
Španija: Hombrados, Entrerrios 4, Rocas, Garabaya 1, Urios 4, Garralda 6, Lozano, Hernandez, Perez, Barrufet, Garcia 6, Romero 8 (2), Ortega 2, Rodriguez 2
Sedemmetrovke: Tunizija 3 (1), Španija 3 (2)
Izključitve: Tunizija 10, Španija 4 minute
Rdeč karton: /
__________________________________________________
Za Slovence končno 12. mesto

Slovenski rokometaši so se iz osrednje tunizijske dvorane 7. novembra v Radesu preselili v dvorano 7. november v Nabeul, v dvoboju za 11. mesto pa so morali priznati premoč tekmecem iz Skandinavije. Izbranci Slavka Iveziča po dramatičnem četrtkovem dvoboju s Francozi in zapravljeni priložnosti za uvrstitev v polfinale niso zmogli dovolj moči, da zaključni turnir končajo z zmago.
Ivezič je na tribuni pustil Bena Lapajneta in Miladina Kozlino, njegov kolega na nasprotni strani Ingemar Linnell pa dva slovita veterana: Stefana Loevgrena in Ljubomirja Vranješa. Že uvodne minute so pokazale, da bosta obe reprezentanci odigrali "revijalno" tekmo, več pozornosti pa namenili napadu kot obrambi.
Prvi trije slovenski napadi so bili namenjeni krožnemu napadalcu Marku Oštirju, vendar se Velenjčan ni najbolje znašel. Na drugi strani je bil sijajno razpoložen Oštirjev kolega Marcus Ahlm, ki je v šestih minutah kar trikrat premagal Gorazda Škofa in svoje soigralce popeljal do vodstva s 4:2. Slovenija je le minuto pozneje izenačila na 4:4, vse do konca prvega polčasa pa se je na parketu dvorane v Nabeulu odvijal bolj ali manj izenačen boj.
Obračun sicer ni bil na visoki kakovostni ravni, prepričljivo sta svoje delo opravljala le vratarja Škof (13 obramb v prvem polčasu) in Fredrik Ohlander (v prvem 15, skupaj 27), vsi drugi pa so bili pod vtisom minulih dvobojev. Najbolj se je to poznalo pri tragičnemu junaku slovensko-francoskega obračuna Zoranu Jovičiču, ki je delal prav začetniške napake, tako da ga je Ivezič v 18. minuti zamenjal z Davidom Špilerjem. Do konca prvega dela so v glavnem vodili Švedi, najvišjo prednost pa so si priigrali v 30. minuti, ko so vodili s 17:14.
V drugem polčasu so slovenski igralci vztrajno lovili Švede, v naglici so naredili tudi kakšno tehnično napako več, a grešili so tudi Švedi. V 43. minuti so Rutenka, Zorman in druščina vendarle ujeli tekmeca in z golom Ognjena Backoviča izenačili na 22:22, le minuto kasneje pa z zadetkom Rutenke po dolgem času povedli s 23:22. V 45. minuti sta češka sodnika Dolejs in Kohout izključila Natka, nato pa mu zaradi predolgega jezika pokazala še dodatni dve minuti in rdeč karton. Švedi so to izkoristili, ob Johanu Petterssonu s krilnega položaja so se razmahnili še njegovi soigralci, in znova povedli za tri gole (28:25). Slovenci so jih skušali ujeti, nezbrana igra v napadu in obrambi pa jim je to onemogočila.
Dvorana 7. november, gledalcev 500, sodnika: Dolejs in Kohout (oba Češka).
Slovenija: Podpečan, Backovič 1, Jovičič 5 (1), Kozomara, Kavtičnik 2, Oštir 2, Natek, Špiler, Škof, Brumen 8 (2), Rutenka 9, Ficko, Zorman 2, Mlakar.
Švedska: T. Svensson, Boquist 1, Linders 1, Arrhenius 1, Andersson 2, Kaellman 2, Franzen 1, Pettersson 7, Lindahl, K. Svensson 3, Ohlander, Ahlm 6, Seifert 6 (3), Larholm 2.
Sedemmetrovke: Slovenija 5 (3), Švedska 3 (3).
Izključitve: Slovenija 10, Švedska 12 minut.
Rdeč karton: Natek (45.).
_____________________________________________
Balkanski obračun Srbom in Črnogorcem

Rokometna reprezentanca Srbije in Črne gore je na svetovnem rokometnem prvenstvu osvojila končno peto mesto, potem ko je v Radesu premagala Grčijo z rezultatom 37:26 (15:12). Balkanski je minil v popolni prevladi igralcev iz Srbije in Črne gore. Izbranci Veselina Vujovića, v osemdesetih letih minulega stoletja enega najboljših igralcev na svetu, so bili v vseh elementih igre veliko boljši tekmec in so se na koncu zasluženo veselili prepričljivega zmagoslavja z enajstimi goli prednosti.
Dvorana 7. november, gledalcev 3.000, sodnika: Arnaldsson in Vidarsson (oba Islandija)
Grčija: Charialos, Tzimourtos, Vasilakis 1, Zaravinas 3, Balomenos 3, Kokolodimitrakis 2, Grammatikos 1 (1), Kaffatos, Živulovič 3, Chrysopoulos, Chalkidis 2, Sanikis, Alvanos 5, Karypidis 6
Srbija in Črna gora: Djurkovič 4, Čuruvija 5, Ma. Krivokapič 4, Mi. Krivokapič 2, Djukanovič, Stojanovič 6, Šarič, Petrič 5, Muratovič 4, Sudžum 1, Šterbik, Milosavljevič 5 (1), Andjelkovič, Nikolič 1
Sedemmetrovke: Grčija 5 (2), Srbija in Črna gora 2 (1)
Izključitve: Grčija 10, Srbija in Črna gora 6 minut
Rdeč karton: /
_______________________________________________
V tekmi za 7. mesto zmagali Norvežani
Norveška rokometna reprezentanca je v tekmi za končno sedmo mesto v Radesu premagala Rusijo s 30:27 (14:15). Rusko-norveški obračun je bil vseskozi izenačen, skandinavski igralci pa so si odločilno prednost priigrali v 55. minuti, ko so povedli s tremi goli prednosti (27:24). Rusi so se jim resda približali na zadetek zaostanka, toda v finišu je na sceno stopil Preben Vildalen in s tremi doseženimi goli svojim soigralcem priigral sedmo mesto v Tuniziji.
Dvorana 7. november, gledalcev 500, sodnika: Adjemian in Goetz (oba Argentina)
Norveška: Ege, Solberg 2, Tvedten, Loke 3, Lund, Hagen 7, Vildalen 4 (3), Erevik, Rykkje 1, Lauritzen 1, Kjelling 1 (1), Walstad, Joergensen, Jensen 1, Riise 5, Skjaervold 5.
Rusija: Kostigov, Ivanov 1, Kajnarov, Černov, Baškin 5, Tarasov, Rastvorcev, Kovalev, Peškov 3, Černovanov, Čipurin 3, Kokšarov 11 (6), Lomanov, Zaikin 4.
Sedemmetrovke: Norveška 5 (4), Rusija 6 (6).
Izključitve: Norveška 12, Rusija 18 minut.
Rdeč karton: Černov (53.).
_______________________________________________
Nemci končali "komaj" na devetem mestu
Nemška rokometna reprezentanca pa je, potem ko je v Nabeulu po podaljšku premagala Češko z 39:34 (33:33, 15:16), osvojila končno deveto mesto. V rednem delu tekme so se Nemci in Čehi bojevali za vsak košček igrišča, bližje zmagi pa so bili Čehi. V podaljšku so aktualni evropski prvaki, ki so na tem prvenstvu močno razočarali, vendarle zaigrali veliko bolje v obrambi in napadu ter podaljšek prepričljivo dobili s 6:1.
Dvorana 7. november, gledalcev 1.000, sodnika: Baum in Goralczyk (oba Poljska)
Češka: Stochl, Nočar 1, Bruna 8, Hrib, Laclavik 3, Filip 8, Farar, Piskac 3 (3), Radčenko 2, Galia, Juriček 3, Hynek, Reznicek 1, Szymanski 5
Nemčija: Von Behren 5, Roggisch 2, Glandorf 1, Weber 2, Tiedteke 5, Hegemann 1, Bitter, Grafenhorst, Zeitz 4, Jansen 8 (1), Lichtlein 1, Veliki 5 (1), Kehrmann 4, Schoene 1
Sedemmetrovke: Češka 3 (3), Nemčija 5 (2)
Izključitve: Češka 6, Nemčija 6 minut
Rdeč karton: /